Pastrňák boduje i nadále, gólem a asistencí to odnesli Islanders. Skóroval i Kubalík

Útočník David Pastrňák pomohl gólem a asistencí hokejistům Bostonu k výhře 6:3 nad New York Islanders. V NHL skóroval ve druhém zápase se sebou, v předchozím vítězném duelu s Tampou Bay se ve čtvrtek blýskl druhým hattrickem v sezoně. Mezi střelce se po devíti zápasech zapsal i Dominik Kubalík, jeho branka ale Chicagu na výhru nestačila a Blackhawks podlehli Vegas 4:5 v prodloužení. Obhájci titulu z Tampy zvítězili po obratu v Detroitu 2:1 v prodloužení.

David Pastrňák slaví v utkání s New York Islanders
zdroj: Reuters

Pětadvacetiletý český útočník v úvodu druhé třetiny zvýšil na 3:1. Pastrňák si najel před branku a pohotově dorazil střelu Erika Hauly. Finskému spoluhráči o dvanáct minut později asistenci oplatil, předložil mu krásnou přihrávku a Haula rychlou akci zakončil.

Nejproduktivnější Čech v soutěži vylepšil svou bilanci v kanadském bodování na 66 bodů. Na kontě má už třicet sedm branek a 29 asistencí.

Kubalík otevřel v 11. minutě skóre zápasu a Chicago po dvou třetinách vedlo 3:0. Vegas ale závěrečnou pasáž ovládlo 4:1 a obrat korunoval ve třetí minutě prodloužení Dadonov, kterého se klub začátkem týdnem neúspěšně snažil vyměnit do Anaheimu.

Výsledky NHL:

Boston - NY Islander 6:3 (2:1, 4:1, 0:1)

Branky: 5. Smith, 20. Hall, 23. Pastrňák, 24. Marchand, 35. Haula (Pastrňák), 39. DeBrusk - 20. Nelson, 26. Lee, 55. Parise. Střely na branku: 44:27. Diváci. 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Marchand, 3. Haula (všichni Boston).

Detroit - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 49. Sundqvist - 56. Stamkos, 63. B. Point. Střely na branku: 27:36. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Elliott (Tampa Bay), 2. Nedeljkovic (Detroit), 3. B. Point (Tampa Bay).

Vegas - Chicago 5:4 v prodl. (0:1, 0:2, 4:1 - 1:0)

Branky: 42. Stephenson, 43. Karlsson, 44. Eichel, 50. Pietrangelo, 63. Dadonov - 11. Kubalík, 35. Toews, 39. Strome, 49. DeBrincat. Střely na branku: 34:34. Diváci: 18.301. Hvězdy zápasu: 1. Dadonov, 2. Stephenson, 3. Pietrangelo (všichni Vegas)