Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Pardubický Kousal míří do KHL, bude hrát za Podolsk

Pardubice – Hokejové Pardubice přišly o jednu ze svých opor. Útočník Robert Kousal, který zazářil i v reprezentačním dresu na Channel One Cupu, míří do KHL, kde se dohodl na spolupráci s Víťazem Podolsk.

Robert Kousal v dresu Pardubic
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

"Odchod Roberta nás velmi mrzí, protože jeho přínos pro tým byl velmi výrazný. Na druhou stranu zcela chápeme, že obdržel mimořádnou nabídku, která se nemusí opakovat," uvedl generální manažer Východočechů Ondřej Šebek.

Součástí Kousalovy smlouvy, která končila po stávající sezoně, byla možnost odejít do zahraničí po splnění určitých podmínek - podle všeho vyplacení odstupného. "A tato výstupní klauzule byla naplněna," přiznal Šebek.

Třiadvacetiletý Kousal byl aktuálně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Pardubic a členem elitní formace. V dosavadních 32 zápasech vstřelil deset branek a přidal jedenáct asistencí.  

"Rozhodování bylo pro mě velmi složité, vzhledem k atraktivitě víceleté nabídky jsem se rozhodl k tomuto kroku. Velmi nerad odcházím od rozdělané práce v Pardubicích, kterým přeji nejen v této sezoně mnoho úspěchů, ale rozhodl jsem se přijmout novou sportovní výzvu v podobě angažmá v KHL," uvedl Kousal, který s Pardubicemi získal dva extraligové tituly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy