Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokol žije

Pardubice touží v Kladně dokončit velký obrat

Praha - Až poslední možný pátý zápas rozhodne o tom, které dva celky postoupí z předkola play-off hokejové extraligy. Mistrovské Pardubice doma odvrátily dva mečboly Kladna a nyní se budou snažit na ledě Rytířů dokonat obrat. České Budějovice měly na ledě Vítkovic jen jednu šanci ukončit sérii, kterou nevyužily. Ve čtvrtek všechny týmy čeká pátý zápas v rozmezí sedmi dnů. Přímý přenos zápasu Kladno – Pardubice vysílá náš web od 17:10.

Utkání Pardubice - Kladno
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Kladno vyhrálo v domácím prostředí obě utkání předkola a Středočeši věří, že uspějí i do třetice. "Oba týmy se už znají dokonale, takže se ani nepřekvapíme. Známe styl soupeře, který zase zná naše přednosti a nedostatky. Myslím, že už není, čím se překvapovat," uvedl trenér Zdeněk Vojta po úterním zápase, který Pardubice vyhrály až po samostatných nájezdech.

Kouč Rytířů ocenil všechny hráče, kteří do jednotlivých utkání zasáhli. "Ve všech čtyřech zápasech byl stav po dvou třetinách 1:1. Rozhoduje jakákoliv chyba nebo troška štěstí. Uvidíme, kdo ho bude mít ve čtvrtek. Je to báječná série a o to je možná lepší, že se rozhoduje až v pátém zápase. Hráči se vydají ze všech sil a jeden tým postoupí," dodal Vojta.

Pokud Pardubice uspějí, stanou se prvním týmem, který od roku 2007, kdy bylo zavedeno předkolo, dokážou sérii ze stavu 0:2 otočit. Celkově v play-off se to povedlo v samostatné české extralize jen v sezoně 1993/94 Olomouci v semifinále právě proti Kladnu.Pardubicím však bude chybět útočník Tomáš Nosek, jemuž disciplinárka potvrdila trest.

Domácí prostředí nemusí být výhodou

Vítkovice svůj úterní zápas s nožem na krku zvládly a na jihu Čech teď budou mít oba týmy k postupu znovu stejně daleko. Podle asistenta Ladislava Svozila nemusí být domácí prostředí v utkání o všechno klíčové. "V těch pátých zápasech se ta výhoda trochu smazává a domácí můžou být pod větším tlakem jako my v úterý. Ono to bude spíš o maličkostech, třeba o jedné přesilovce. Zatím to vždycky bylo o prvním gólu, takže těžko říct, co by mohlo být výhodou. Já to vidím padesát na padesát," řekl Svozil.

Hosté budou v Českých Budějovicích postrádat útočníka Lukáše Klimka, který si v úterý poranil zápěstí a sezona pro něj skončila. Mimo hru zůstávají Viktor Ujčík a Marek Malík.

Jihočechům by přece jen mohly hrát do karet menší rozměry domácího kluziště, na kterém si jednoduchým stylem hry umějí vytvořit velký tlak v útočném pásmu. "Zatím to v sérii až tak moc neplatí, protože doma jsme dokázali zvládnout jen jeden zápas a totéž se opakovalo i v Ostravě. Těžko říct, uvidíme, jak to dopadne, nechci předbíhat," řekl českobudějovický kouč Peter Draisaitl.

Zcela jasno má naopak v tom, že post v brance znovu zaujme Jakub Kovář, který nedochytal úterní zápas. Žádné zdravotní potíže za tím nebyly. "Bylo to 4:0 po druhé třetině, přemýšlíš, co se dá změnit. A myslím, že to nebylo špatné rozhodnutí. Ve čtvrtek bude znovu chytat Kovář," řekl Draisaitl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy