Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Pardubice si po prohře na Spartě stěžují na výkony rozhodčích

Pardubice - Vedení extraligových Pardubic se rozhodlo oficiálně si stěžovat na výkon rozhodčích Martina Fraňa a Pavla Hodka v nedělním zápase na ledě pražské Sparty. Podle trenéra úřadujícího mistra Pavla Hynka arbitři hrubě chybovali před druhou brankou domácích. V duelu, který Pardubice v metropoli prohrály 2:3, navíc podle něj udělali i řadu dalších chyb.

Utkání Sparta - Pardubice
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Hynkovi se nelíbil zejména souboj Michala Broše s Janem Kolářem ve 38. minutě, který předcházel vyrovnávací brance Sparty na 2:2. "Poprvé v sezoně sestříháme sparťanské zákroky na video a budeme si stěžovat na rozhodčí. Tento moment zásadně ovlivnil utkání, Sparta měla jít na dvě minuty do tří, místo toho po tomto faulu srovnala na 2:2," uvedl Hynek na oficiálním webu Východočechů.

Pardubický bek po ataku kapitána Sparty upadl a Broš i díky tomu v oslabení vyrovnal. "Viděl jsem, že obránce přede mnou byl pomalejší než já. Docela by mě zajímalo, kdo to byl, moc často se to nestává. Navíc on ještě v oblouku upadl. Myslím si ale, že jsem ho nepodrazil. Šel jsem mu do hokejky, ale bruslí jsem se ho nedotkl. Bylo to víceméně štěstí, že jsem puk získal," popsal spornou situaci Broš krátce po zápase.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Pardubice

Hynek si ale stěžoval i na další verdikty rozhodčích Fraňa a Hodka. "Arbitři umožnili soupeři hrát fyzicky náročný hokej, zkrátka takové sumo. Bylo to hodně úporné, tomu však musíme čelit lepším pohybem. Příčinu prohry nehledáme u rozhodčích, zápas jsme měli rozhodnout, ale stěžovat si budeme," řekl Hynek, za jehož protesty na adresu rozhodčích dostaly Pardubice ve třetí třetině i dvouminutový trest.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy