Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sokolský zpravodaj

Pardubice, nebo Vítkovice? O postupu rozhodne sedmý zápas

Praha - Sedmá rozhodující bitva rozhodne čtvrtfinálovou sérii hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Vítkovicemi. Východočeši v neděli nevyužili v Ostravě mečbol po páteční jednoznačné domácí výhře 6:0 a po podobně výrazné odpovědi Vítkovic (6:1) se pokusí Pardubice opět na svém ledě vybojovat postup přes soka, který je loni vyřadil v semifinále. Poražený z úterní bitvy zůstane bez medaile poprvé od roku 2009. Před dvěma lety totiž Pardubice po finálovém souboji právě s Vítkovicemi získaly titul, loni Ostravané obhájili stříbro a Východočeši dosáhli na bronz. Přímý přenos vysílá od 18:00 ČT4 a www.sportzive.cz.

Pardubičtí doufají, že zúročí výhodu, kterou si vybojovali díky lepšímu konečnému umístění v základní části. Trenér Pavel Hynek věří, že zaplněná ČEZ Aréna požene jeho tým za úspěšným výsledkem. "Minule vytvořili diváci super atmosféru, určitě přijde plný barák, to je pro nás výhoda. Lidi za námi budou stát, toho musíme využít," řekl Hynek.

Zápas v Ostravě nedohrál kapitán Petr Koukal, ale elitní centr by neměl v rozhodujícím souboji chybět. Hynek však nechtěl prozradil, co Koukala vyřadilo ze hry. "Věřím, že na úterý bude k dispozici," dodal kouč.

Vítkovice v hodině dvanácté vytáhly z rukávu žolíka - uzdraveného brankáře Málka, který dosud všechny čtyři své dosavadní série s Pardubicemi ve vyřazovací fázi vyhrál. Vicemistr s ním odvrátil mečbol a vynutil si rozhodující zápas. "Já pokud si pamatuju, tak jsem doma ještě sedmý zápas nehrál. Tak doufám, že to vyjde. Na domácí mužstvo je vyvíjen větší tlak a to může být naše výhoda," prohlásil Málek.

Vítkovice budou i v úterý muset improvizovat v zadních řadách, kde scházejí zranění Marek Malík, Denis Rehák a Pavel Trnka, nejistý je také start Ctirada Ovčačíka. Bez čtyř stabilních beků však zvládly nedělní zápas. "S tím, co jsme předvedli, tam můžeme jet se sebevědomím. Ale Pardubice jsou doma daleko silnější a jistější," řekl útočník Viktor Ujčík.

Brankář Vítkovic Roman Málek
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Rozhodující sedmý duel se v případě nerozhodného stavu po základní hrací době bude na rozdíl od dosavadních zápasů, v nichž následovalo desetiminutové prodloužení a případně samostatné nájezdy, hrát do rozhodnutí vždy s dvacetiminutovým prodloužením. V roce 2009 se právě na pardubickém ledě odehrál nejdelší zápas v historii české extraligy, když o výhře Plzně ve čtvrtfinále (4:3) rozhodl v prodloužení v čase 86:07 Martin Adamský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy