Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Pardubice mohou v Brně dobýt šestý titul

Brno - Vrátit mistrovský pohár po loňské odmlce zpět do východních Čech dnes mohou hokejisté Pardubic, kteří zavítají v šestém utkání finálové série extraligového play-off na led Brna. Kometa sice vedla v sérii 2:1 na zápasy, ale nyní bude před svými fanoušky s touhou vynutit si rozhodující sedmý duel odvracet soupeřův mečbol. "Nemůžeme ale dělat zbytečné chyby," uvedl trenér Komety Zdeněk Venera. Poukázal na to, že jeho svěřenci dostávali góly po situacích, kdy měli puky na hokejkách. A trošku prospali první třetinu. Přímý přenos sledujte od 18:00 na ČT4 a webu sportzive.cz. Zápas bude komentovat Tomáš Jílek s Davidem Moravcem.

Hokejisté Pardubic se radují z gólu
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

"Za každého stavu se dá s výsledkem něco udělat, vyplatí se bojovat do poslední minuty. To si můžeme i z prohraného zápasu vzít do dalšího pokračování," tvrdí brněnský kouč. Kometu pronásleduje v dlouhé sérii play-off rozsáhlá marodka. "Na jednu stranu nám chybějí zranění hráči. Na druhou jsou právě zranění důkazem toho, že se nikdo nešetří. Všichni jdou do soubojů naplno. Kdyby takto nebojovali, tak bychom možná nebyli ve finále. Je to něco za něco," uvedl Venera, který má vedle dlouhodobě zraněných Holce, Petrovického a Tomáše Svobody na marodce ještě Malce.Brněnští trenéři řeší otázku brankáře, neboť v posledním duelu Trvaje po čtvrtém gólu vystřídal Hovi. "Máme už jasno o brankáři. Ale dodržíme to, co děláme celou sezonu, a nebudeme oznamovat, který z nich nastoupí. Brankáři ale z činností, které děláme, vždy tuší, který dostane přednost," nehodlal Venera odtajnit jedničku v brněnské brance.

Kometa chce využít domácího prostředí k vítězství. "Soupeř do Brna jede s tím, že by chtěl už po šestém utkání zvednout pohár. To může svým způsobem svazovat jeho herní myšlení. Poslední krok je vždycky nejtěžší. My se určitě v posledním domácím zápase v této sezoně porveme o vítězství. A lidem, kteří za námi celou sezonu stáli, chceme udělat radost," řekl bek Jiří Vašíček.

Finálové utkání Kometa - Pardubice
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Pardubické hráče dělí jediné vítězství od šestého extraligového titulu, který získali již v letech 1973, 1987, 1989, 2005 a 2010. A chtějí ho ukořistit již ve čtvrtek. "Věřím, že jsme se pátým utkáním již rozloučili s diváky a extraligovou sezonou v Pardubicích a už se tam k dalšímu zápasu finálové série nebudeme vracet," uvedl asistent trenéra Ladislav Lubina.

Důležitost okamžiku si však Pardubičtí nechtějí příliš připouštět. "To aby nás to zbytečně nesvazovalo. V Brně to ale chceme určitě urvat," prohlásil útočník Lukáš Nahodil. "Musíme hrát stoprocentně odzadu a korigovat hru. Nesmíme blbnout jako v úterý, takhle se play-off nehraje," doplnil obránce Aleš Píša.

Je nám líto, video expirovalo.
Rozhovor se Zdeňkem Venerou a Robertem Zárubou
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy