Svět motorů

Pardubice a Hradec si v přípravě poradily s týmy KHL, Vítkovice si zastřílely

Praha – Povedený vstup do turnaje Mountfield Cup v Hradci Králové zaznamenali domácí hokejisté a Pardubice, kteří zdolali soupeře z KHL. Pořádající Mountfield HK vyhrál nad Ufou 3:1 a Dynamo zvítězilo nad Avangardem Omsk 3:2 v prodloužení. V přípravě uspěly také Vítkovice, které deklasovaly Znojmo na jeho ledě 7:1.

V úvodním utkání turnaje v hradecké Fortuna Aréně se Pardubice ujaly vedení v sedmé minutě, kdy českého reprezentačního gólmana v dresu Avangardu Dominika Furcha překonal v přesilovce Tomáš Kaut. Celek ze Sibiře vyrovnal 51 sekund před koncem úvodního dějství díky Machanovskému.

Stejně jako Pardubice také Hradec Králové dnes odehrál první přípravný duel. Bezbrankový stav prolomil ve 22. minutě úspěšnou tečí Köhler a ve 35. minutě tým kouče Václava Sýkory vedl už 2:0, když se v přesilovce pěti proti třem prosadil Červený.

Po 95 vteřinách závěrečného dějství sice snížil Lisin, ale ve 44. minutě potvrdil výhru Mountfieldu lotyšský útočník Džerinš, letní posila z Dinama Riga.

Vicemistr mezinárodní ligy EBEL Znojmo musel strávit na úvod přípravy debakl od Vítkovic. Po 35 vteřinách otevřel skóre slovenský obránce Ivan Baranka, v úvodním dějství zvýšil Patrik Zdráhal, ve druhém dějství se trefili v přesilovkách Szturc s Oleszem a pak ještě skóroval Ondřej Roman.

V poslední dvacetiminutovce upravil na 6:0 Illéš, za Znojmo dal čestný gól Nizozemec Bruijsten, ale poslední slovo měl Klok. Znojmo bude stejně jako Vítkovice, Pardubice, Liberec, Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav hrát letos v létě i v Lize mistrů.

Přípravné hokejové zápasy:

Orli Znojmo - HC Vítkovice Steel 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Branky: 48. Bruijsten - 1. Baranka, 9. P. Zdráhal, 23. Szturc, 30. Olesz, 39. O. Roman, 43. Illéš, 56. Klok.

Mountfield Cup v Hradci Králové:

HC Dynamo Pardubice - Avangard Omsk 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 7. T. Kaut, 47. Tomášek, 62. P. Sýkora - 20. Machanovskij, 54. Fajzullin.

Mountfield Hradec Králové - Salavat Julajev Ufa 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Köhler, 33. Červený, 44. Džerinš - 42. Lisin.