Následuje
Speciál

Palát podepsal s Tampou, bude třetím nejlépe placeným Čechem v NHL

Tampa (USA) – Ondřej Palát podepsal novou pětiletou smlouvu s Tampou. Český útočník si vydělá 5,3 milionů dolarů ročně, což z něj udělá třetího nejlépe placeného českého hráče v soutěži. Palát se momentálně připravuje na novou sezonu NHL, ve které by chtěl s týmem napravit nezdar z minulé sezony a postoupit do play-off.

Ondřej Palát
zdroj: ČTK/AP

"Jsem moc spokojený. Vyjednávání se táhla poměrně dlouho, ale byla z obou stran vedena s velkým respektem a touhou po dohodě. Všichni museli udělat kompromisy, ale na konci jsme spokojeni všichni," uvedl Palát, který v Tampě působí od roku 2012. Doposud v NHL odehrál 307 zápasů, ve kterých nasbíral 218 bodů za 74 branek a 144 asistencí. Ve 46 utkáních play-off přidal čtrnáct branek a patnáct přihrávek.

Díky dohodě se zástupci Lightning se vyhnul jednání arbitráže, která by jinak určila jeho plat. Oproti předešlé smlouvě si polepšil přibližně o dva miliony dolarů. "Samozřejmě to má člověk v hlavě. O to více si cením toho, že jsme došli do cíle pomocí vzájemné dohody," řekl Palát.

S výsledkem jednání byl spokojen i hráčův zástupce Robert Spálenka. "Nebylo to jednoduché, ale od zástupců Tampy bylo od začátku jasné, že chtějí najít řešení. Pokud se podíváte na strukturu smluv největších osobností Tampy, všichni udělali drobné ústupky pro dlouhodobé zachování kádru a kvality. Ondra bude po skončení smlouvy volným hráčem a dostane šanci podepsat ještě jeden dlouholetý kontrakt," dodal.

Palát se nyní připravuje v Ostravě na další sezonu, ve které se Tampa bude snažit napravit nezdar z minulého ročníku, v němž nepostoupila do play-off. "Chci být stoprocentně připravený. Poslední sezona naše ani fanouškovské očekávání nenaplnila, máme co napravovat. A já věřím, že se nám to povede. Máme dostatečně zkušený a kvalitní kádr, abychom měli vysoké ambice," řekl Palát.

Současný asistent kapitána Tampy bude třetím nejlépe placeným českým hráčem v NHL. Nejlepší smlouvu má Jakub Voráček, jenž si ve Philadelphii vydělá v příští sezoně 10 milionů dolarů. David Krejčí v Bostonu má roční plat 7,5 milionu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy