Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Lotyšsko - Česko

Palát: Být mezi Pastrňákem a Voráčkem je pro mě poctou. V Pekingu necháme všechno

Jako velkou poctu vnímá Ondřej Palát svou pozici mezi triem českých hokejistů, kteří už mají jistotu nominace na zimních olympijských hrách v Pekingu. Je rád, že NHL umožní hráčům účast, ale v současnosti se více soustředí na účinkování Lightning na scéně nejlepší soutěže světa, do které vstoupil floridský tým jako obhájce Stanley Cupu z posledních dvou sezon.

Ondřej Palát zakončuje proti Antti Raantovi
zdroj: ČTK/AP autor: Mike Carlson

Vedení Českého hokeje zveřejnilo jména tří vyvolených před týdnem. Vedle třicetiletého Paláta, jenž si zahrál už na ZOH v Soči 2014, mají jistotu i David Pastrňák z Bostonu a Jakub Voráček z Columbusu.

"Je pro mě strašnou poctou mezi Pastou a Vorasem být, opravdu. Je to něco, o čem člověk snil jako malé dítě, aby si zahrál na olympijských hrách. Hrozně moc se těším," řekl v on-line rozhovoru zprostředkovaném agenturou Sport Invest, která ho zastupuje.

České nominaci se věnoval nový díl podcastu Hokej bez červené: 

Do února ještě zbývá hodně času, ale frýdecko-místecký rodák přiznal, že vnímá, jak se olympiáda blíží.

"Samozřejmě myslím na sezonu v NHL, ale lhal bych, kdybych řekl, že olympiádu v hlavě vůbec nemám. Muselo by se stát něco hodně špatného, aby to nedopadlo, takže doufám, že vše proběhne podle plánů. NHL pustí hráče a popereme se o nějaký úspěch. Bude to hrozně těžký a náročný turnaj, ale my tam necháme všechno," ujistil Palát.

Ze silného týmu Lightning s řadou hvězd nebude zcela určitě sám, kdo by se měl do Pekingu vydat. "Bavili jsme se s klukama, že kdyby všechno dobře dopadlo, pojede snad půlka týmu. Napočítali jsme nějakých osm až deset hráčů. Nevím, zda má nějaký jiný tým v lize více takových, co přichází v úvahu," přemítal Palát.

Z českého pohledu připadají z kabiny v úvahu ještě obránci Jan Rutta a Andrej Šustr, jenž po dvou letech strávených v čínském Kunlunu podepsal na konci července s vedením klubu roční dvoucestnou smlouvu –⁠ před pár dny se ocitl na seznamu volných hráčů, pak zamířil na farmu, ale už je zase zpět v prvním týmu.

"Máme radost, protože to byla docela story... Andy odešel, letos se zase s naším generálním manažerem dohodl na smlouvě, přišel na kemp a vypadal neskutečně. V očích všech se zlepšil a všechny na kempu překvapil. Hned se nám zranil Zach Bogosian a Andy ihned dostal šanci. Je to skvělé, protože nešel za penězma. Podobné peníze si mohl vydělat i v Evropě, ale chtěl hrát NHL, má můj velký respekt. Jsem i za něho strašně rád, že je tady, hrozně jsem mu fandil," ocenil Palát.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy