Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Ozdobí hráč NHL i 1. ligu? Radim Vrbata doufá, že ano

Mladá Boleslav - Hokejový útočník Radim Vrbata dnes slavnostně převzal mladoboleslavský dres s číslem 17, v první lize s ním ale nakonec vůbec nemusí nastoupit. Opora Phoenixu plánuje za mateřský klub hrát během výluky NHL, která ale může skončit. Představitelé hráčské asociace a vedení soutěže začali v úterý opět jednat o podmínkách nové kolektivní smlouvy. Vrbata ale věří, že několik zápasů za Bruslařský klub odehraje. Poprvé by měl nastoupit v sobotu proti Olomouci.

Radim Vrbata
zdroj: ČT sport

"Teď už jsou ta jednání o něčem jiném než předtím, kdy to byla spíš hra pro média a fanoušky, aby jedna nebo druhá strana vypadala dobře. V současnosti už tam podle mého je touha obou stran dohodnout se. Osobně ale doufám, že to ještě dva tři týdny bude trvat a pár zápasů za Mladou Boleslav odehraji," uvedl Vrbata na dnešní tiskové konferenci. Juniorský a seniorský mistr světa je spolumajitelem mladoboleslavského klubu, proto již s předstihem avizoval, že při výluce bude hrát právě za něj. I když tým letos sestoupil z extraligy.

Kluby z nejvyšší soutěže Vrbatu přesto lanařily. "Pár klubů se ozvalo. Už během léta nebo v září. Já jsem ale byl rozhodnutý takhle," řekl jednatřicetiletý útočník, který se také dopředu rozhodl, že začne hrát až v listopadu. Předešlá sezona v NHL pro něj skončila na konci května, neboť Coyotes postoupili až do finále Západní konference. "Takže jsme necítil nutnost hrát od září. Odpočinul jsem si po těžké sezoně, potrénoval, a teď už je čas začít hrát," podotkl Vrbata.

Je nám líto, video expirovalo.
Vrbata posílí Mladou Boleslav

V létě trénoval s Mladou Boleslaví, ale v říjnu odletěl do Phoenixu. V USA se připravoval tři týdny a v úterý se vrátil do vlasti. "Bylo nás tam docela dost. Nejen z Phoenixu, ale i z jiných klubů. Na začátku asi deset, když jsem odlétal, tak už šestnáct," uvedl. Na led chodil čtyřikrát týdně. "Bylo to trochu jiné než tady, ale úroveň to mělo. Byli to všechno hráči z NHL a připravovali jsme se na menším hřišti," popsal.

K dispozici měli zázemí tréninkového centra Coyotes, jen bez okolního servisu. Dříve nechtěl Vrbata hrát i proto, že předpokládá, že až se nová kolektivní smlouva uzavře, bude program NHL hodně nabitý. "Zápasů bude hodně v krátkém časovém úseku. Kdybych hrál od září, měl bych už teď hodně odehráno. Na začátku budou mít kluci, co teď hrají, výhodu, ale pak můžou za sezonu odehrát přes 100 zápasů. A prostor na odpočinek moc nebude." Vrbata má s Phoenixem smlouvu ještě na dvě sezony s ročním platem tři miliony dolarů.

Radim Vrbata v zápase proti Columbusu
zdroj: ČTK/AP

S pojistkou prý velký problém nebyl. "Není to levná záležitost, ale dohodli jsme se tak, že půjde mimo rozpočet klubu," řekl Vrbata. Smlouvu ještě nepodepsal, bude ale symbolická. "Jako hráč bych chtěl brát co nejvíce, jako majitel dát co nejméně. A hráči žádná práva nemají," smál se Vrbata, který je třetinovým majitelem klubu. Bývalý hráč Colorada, Chicaga, Tampy a Phoenixu odehrál v první lize zatím jen dva zápasy v kariéře, při předešlé výluce NHL v sezoně 2004/05.

Předpokládá, že ho nečeká nic jednoduchého. "Mám k soutěži respekt. Já jsem nehrál ani jeden zápas, kluci přitom už mají i s přípravou odehráno 25 až 30 zápasů. I proto bych brzdil nějaká očekávání. Nemyslím si, že to bude nějaká procházka," uvedl Vrbata, který zřejmě bude nastupovat ve formaci s bratrem Davidem. Tomu nechal i své oblíbené číslo 19. "Je to zřejmě jen na pár zápasů, takže nemělo cenu dělat nějaké změny," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy