Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Ovečkin a spol. vyšli střelecky naprázdno. Rusko prohrálo se Švédy

Stockholm – V sobotu rozstříleli český výběr 6:0. V závěrečném zápase na Švédských hrách však střelný prach hokejistům Ruska zvlhl. Proti domácímu týmu nedokázali vstřelit jedinou branku a prohráli 0:2. Výhra Seveřanů pomohla českému týmu ke druhému místu na turnaji za vítězným Finskem, Tre kronor skončili třetí a sborná poslední.

Radost Švédů po brance Karlssona
zdroj: ČTK/LEHTIKUVA autor: Jussi Nukari

Domácí Švédové potřebovali k posunu z poslední příčky v tabulce turnaje, která jim ale zůstala v rámci celého seriálu, vydolovat všechny tři body. Tento cíl mohl výběru Tre kronor vzdálit už ve čtvrté minutě Plotnikov, jenže nevyzrál na gólmana Nilssona.

Seveřané pak úspěšně přestáli dvě brzy po sobě jdoucí oslabení a sami udeřili zásluhou povedené Klasenovy rány z 12. minuty. Šancí na vyrovnání pohrdl Tichonov.

Rusové měli slibné příležitosti i v průběhu druhé části, kdy Nilssonovi pomohla i tyč. Před polovinou duelu neuspěl proti švédskému gólmanovi znovu Plotnikov. Nilssona následně v brance vystřídal na zbytek zápasu Eriksson, jenž jako by zhypnotizoval obávaného kanonýra Ovečkina, který ve 36. minutě zamířil v šanci těsně vedle.

Švédové pak sice nevyužili početní výhodu čtyři na tři, ale nemuselo je to dlouho mrzet, neboť ve 46. minutě rozjásal diváky Backlund. Rusové se sice snažili o zvrat, jenže defenziva Seveřanů v čele s Erikssonem pracovala spolehlivě a nepovolila ani při závěrečné power play soupeře.

Švédsko - Rusko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Klasen (Rahimi, Rasmussen), 46. Backlund (Lindström). Rozhodčí: Boman, Kaukokari (oba Fin.) - Dahmén, Yletyinen (oba Švéd.). Vyloučení: 9:5, navíc Rahimi, Thuresson (oba Švéd.) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 6 677.

Švédsko: Nilsson (30. Eriksson) - Ekholm, Fransson, Nygren, Andersén, Burström, Ahnelöv, Hersley, Rahimi - Lindström, Backlund, Möller - Axelsson, Olausson, Klasen - Ericsson, Sjögren, Karlsson - Danielsson, Rasmussen, Thuresson - od 41. navíc Hjalmarsson. Trenér: Pär Marts.

Rusko: Chudobin - Denisov, Orlov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zajcev, Nikulin - Plotnikov, Šipačov, Ovečkin - Kuljomin, Burmistrov, Širokov - Kuzněcov, Loktionov, Tichonov - Kalinin, Zubov, Dadonov - od 41. navíc Glinkin. Trenér: Oleg Znarok.

Hlavní zprávy