Následuje
SP USA

Ostuda. Nechápu to, zkritizovali dres i logo Pastrňák s Pavelcem. Král si změnu chválí

Emotivní reakce vyvolalo odhalení nové podoby dresů i loga hokejové reprezentace. Řada fanoušků v čele s některými hráči se pustila do kritiky úpravy, kdy místo státního znaku bude hlava lva. Nelibě nese změnu i nejlepší český hokejista uplynulé sezony David Pastrňák. Jeho spoluhráč na letošním mistrovství světa Martin Nečas, který dresy slavnostně představoval, je naopak chválil.

Nové logo české hokejové reprezentace
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Tak tohle nepochopím," napsal Pastrňák na sociálních sítích. Ještě kritičtější než útočník Bostonu byli brankáři Ondřej Pavelec a Petr Mrázek. "To nemyslíte vážně?! Ostuda," uvedl Pavelec a doplnil i hrubší výraz v angličtině. "Mně se nelíbí, co vám?" napsal Mrázek.

Podobu dresů naopak chválil Nečas, jeden z pětice hokejistů a hokejistek, kteří se podíleli na jejich představení v Praze. "Myslím si, že je to hezký nápad, a podle mého jsou dresy mnohem hezčí než staré. A třeba i tohle nám pomůže změnit těch posledních pár let, které nebyly úplně nejlepší z pohledu výsledků," uvedl Nečas. Dodal však, že dresy o výsledcích nerozhodují. "Stejně se rozhoduje na ledě. Vzhledově to ale určitě vypadá lépe," řekl Nečas.

Podobně jako Nečas se vyjádřil i legendární útočník Patrik Eliáš, který bude v příští sezoně působit jako asistent u reprezentace do 20 let. "Lev je symbolem českého národa, je to skvělý nápad ho mít jako symbol národního týmu," uvedl Eliáš.

Český hokej má nové logo i dresy

Přiznal ale, že ho změna zaskočila, když dres poprvé viděl. "Člověk se podívá jenom na logo a jak je zvyklý za mnoho let vidět něco jiného, musí se na to zadívat trošku víc a být upřímný. Některé věci mi třeba nehrály barevně, ale když jsem pak zjistil, proč se dělala změna a co všechno v logu je, pochopil jsem. Ať děláme, co děláme, je důležité mít identitu a tohle je začátek naší nové identity," podotkla dlouholetá opora New Jersey.

Zástupci hokejového svazu přiznali, že jsou zvědaví, jak fanoušci i hráči nové dresy přijmou. "Je to velká změna a taky jsem zvědavý, jak to bude. Doufám ale, že je přijmou kladně, a nenapadá mě žádný důvod, proč by se to nemělo líbit. Lev k hokeji patří a myslím, že jeho vizualizace se odborníkům povedla," uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy