Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Ostrý start s Finy, na závěr Kanada. Hokejisté znají soupeře pro základní část MS

Čeští hokejisté znají svého prvního soupeře pro domácí mistrovství světa v příštím roce. V Praze se v pátek 10. května utkají s finskou reprezentací. Ve skupině se svěřenci Radima Rulíka poté střetnou ještě s Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou, se kterou základní část mistrovství 21. května uzavřou.

Je nám líto, video expirovalo.
Národní tým zahájí domácí šampionát s Finy

"Herní plán jsme sestavovali tak, abychom každý den nabídli fanouškům atraktivní týmy, nikoho neznevýhodňovali a vše proběhlo podle sportovních regulí," uvedl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Jan Černý. "Chtěli jsme, aby každý den bylo v programu atraktivní utkání," doplnil Černý. "Nechtěli například, aby ve stejný čas hrál český a slovenský tým," řekl.

Zveřejněna byla i cena vstupenek. Denní balíčky na zápasy českého týmu proti Norsku nebo Rakousku budou stát 2080 až 3480 korun, na duely s Finskem nebo Kanadou budou za 2980 až 4880 korun. Vstupenky budou rozděleny do tří cenových kategorií podle místa v aréně. "Důkladně jsme rozebrali ceny vstupenek z hokejových šampionátů za posledních deset let a v kombinaci s analýzou kulturních a vrcholných sportovních akcí jsme došli k výsledku," řekl prezident pražského organizačního výboru Petr Bříza.

Ceny denních balíčků na čtvrtfinálová utkání začínají na 3980 korunách, na semifinálový den na 8980 a finále plus zápas o bronz budou stát 9680 až 12 980 korun. "Oproti roku 2015 došlo k mírnému zvýšení ceny jen u čtvrtfinále. U semifinále je stejná, finále je dokonce levnější. I když naše náklady jsou diametrálně vyšší, snažili jsme se ceny držet," řekl manažer prodeje vstupenek Martin Gremlica.

Cena balíčku na utkání zahraničních mužstev v den, kdy nehraje česká reprezentace, bude začínat na 1180 korunách. Prodej vstupenek začne v úterý 10. října v 10:00. Od 2. října budou mít možnost si lístky zakoupit účastníci soutěže o přednostní právo nákupu.

Vstupenky na všechna ostravská utkání a pražské zápasy ve skupinách se budou prodávat v síti Ticketportal, na pražské play-off u společnosti Ticketmaster. Organizátoři MS věří, že se nebudou opakovat problémy z roku 2015, kdy při startu prodeje vstupenek systém pod náporem fanoušků zkolaboval.

"Máme příslib, že by se situace z roku 2015 neměla opakovat. Jsou tady ale věci jako hackerské útoky, což se dnes těžko potírá. Snažíme se dělat, co je v našich silách. Je to ale hlavně o operátorech," řekl Gremlica. Věří, že se situace zlepší i díky soutěži o vstupenky. "Prodej podobných velkých sportovních akcí vždy aktivuje statisíce fanoušků a problémy mívají servery všech světových operátorů. Prosíme fanoušky, aby byli trpěliví," doplnil jej Bříza.

Rozlosování skupin MS:

Skupina A (Ostrava): USA, Švédsko, Německo, Slovensko, Lotyšsko, Francie, Kazachstán, Polsko.

Skupina B (Praha): Česko, Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko, Velká Británie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články