Následuje
MS 2020 Norsko

Osmnáctka si poradila s USA a na Hlinkově memoriálu je v semifinále

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka vyhrála na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi v přímém souboji o druhé místo ve skupině A nad Spojenými státy americkými 7:3 a postoupila do semifinále. Obhájci loňského triumfu budou o postup do finále bojovat v pátek od 19:00 proti Rusku, které vyhrálo skupinu B v Bratislavě. 

Radost mladých českých hokejistů
zdroj: HHOF-IIHF Images autor: Steve Kingsman

Svěřenci trenéra Davida Bruka po výhře nad Švýcarskem 6:2 a porážce se Švédskem 3:7 vstoupili do klíčové bitvy před 2145 fanoušky dobře. Už ve 34. vteřině otevřel skóre v přesilové hře Gajarský a 12 sekund před koncem úvodního dějství zvýšil Jeník.

Další branku přidal v 25. minutě v početní výhodě pěti proti třem Zábranský a na snížení Savageho odpověděl Střondala. Po minutě závěrečného dějství zkorigoval stav Drury, ale pak využil další přesilovku Kvasnica, potom se trefil Lauko, a dokonce ve vlastním oslabení skóroval znovu Jeník. Konečnou podobu výsledku dal v pokračující početní výhodě McLaughlin. 

"Jsme spokojení, protože jsme chtěli postoupit do semifinále turnaje a samozřejmě také vzdorovat silnému soupeři. Z týmu mám pocit, že si naše hra konečně sedá, hledáme tvář. Hráli jsme třetí utkání a náš výkon v něm byl zatím nejlepší na turnaji. Neříkám, že byl perfektní, ale s některými věcmi jsme opravdu spokojení," řekl Bruk oficiálním stránkám turnaje.

"Když v nich budeme pokračovat, máme na turnaji šanci. Výsledek je skvělý, sedm gólů je krásných. Měli jsme plán, jak hrát, a docela jsme se ho drželi. V organizaci hry nebylo tolik výpadků jako proti Švýcarsku nebo Švédsku," dodal Bruk. 

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

ČR - USA 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
Branky: 20. a 60. Jeník, 1. Gajarský, 25. Zábranský, 37. Střondala, 49. Kvasnica, 51. Lauko - 35. Savage, 41. Drury, 60. McLaughlin.

Švédsko - Švýcarsko 4:2 (2:1, 2:1, 0:0).

Skupina B (Bratislava):

Rusko - Finsko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Kanada - Slovensko 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy