Absa Cape Epic

Osmnáctka přejela dalšího rivala: Mladíky z Ruska rozdrtila 11:2

Břeclav - Česká hokejová osmnáctka rozdrtila v Břeclavi Rusko 11:2 a vyhrála základní skupinu A bez ztráty bodu. Tým trenéra Jakuba Petra čeká v pátek od 19:00 v semifinále Švédsko, které skončilo ve skupině B v Piešťanech díky vítězství 7:2 nad Švýcarskem druhé. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Kanada se Spojenými státy americkými.

Radost na české střídačce hokejistů do 18 let
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Češi před 1 548 diváky už s jistotou prvního místa ve skupině se ujali vedení v šesté minutě díky Dvořákovi. Rusové, kteří na turnaji ještě nebodovali, sice za necelé tři minuty vyrovnali po trefě Kaprizova, ale ve 13. minutě opět prohrávali po brance Dymáčka.

Ve druhé třetině domácí rozhodli. Nejdříve se prosadil Suchý a mezi 33. a 34. minutou skórovali během pouhých 56 vteřin Dufek, znovu Dymáček a Stránský, který navíc svým dalším gólem 50 sekund před koncem druhé části upravil už na 7:1.

Sestřih ČR - Rusko

Další trefu Petrova výběru přidal ve 47. minutě Jašek, za 61 vteřin sice zkorigoval stav Žukenov, ale Češi byli nadále při střelecké chuti. Podruhé se mezi střelce zapsal Dvořák a pak skóroval dvakrát také Zbořil, který nejdříve využil přesilovku pěti proti třem a pak využil i klasickou početní výhodu.

Memoriál Ivana Hlinky, turnaj hokejistů do 18 let:

Skupina A (Břeclav):

Česko - Rusko 11:2 (2:1, 5:0, 4:1) Branky: 6. a 50. Dvořák, 13. a 33. Dymáček, 34. a 40. Stránský, 55. a 58. Zbořil, 24. Suchý, 33. Dufek, 46. Jašek - 9. Kaprizov, 47. Žukenov.

USA - Finsko 9:4 (1:1, 3:2, 5:1).