Následuje
SP Německo

Osmnáctiletý Hronek podepsal s Detroitem a je na cestě do zámoří

Detroit – Tříletou nováčkovskou smlouvu podepsal s Detroitem obránce Filip Hronek, který tak zřejmě opustí řady extraligového Hradce Králové. Zástupci týmu NHL draftovali osmnáctiletého juniorského reprezentanta jako celkově 53. hráče, Hronek už úspěšně absolvoval nováčkovský kemp.

Filip Hronek
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Účastník letošního mistrovství světa hráčů do 20 let se v uplynulé sezoně prosadil do kádru Mountfieldu v nejvyšší domácí soutěži, ve které odehrál 40 zápasů. V červnu se poté stal jedním ze čtyř českých hráčů, kteří prošli draftem.

"Jednání probíhalo rychle, výsledkem je standardní tříletý kontrakt pro nováčky. Filip zaujal vedení klubu v minulé sezoně a formu potvrdil také na nedávném letním kempu v Traverse City. Ukázal tam, co umí. Smlouva je pro něj odměnou i povzbuzením do další práce," uvedl hráčův zástupce Michal Sivek.

Obránce Hronek podepsal nováčkovskou smlouvu s Detroitem

Hradec Králové by za Hronkův odchod měl získat kompenzaci ve výši 240 tisíc dolarů. Že by se už v nadcházející sezoně pokusil prosadit do NHL, je však nepravděpodobné. Zřejmě bude působit v juniorské OHL, kde jeho práva získal tým Saginaw Spirit.

"Ještě to řešíme, ale zřejmě odejde. Jelikož Hronka podepsal Detroit, rozhodující bude názor klubu. Zástupci Red Wings potvrdili, že Filip potřebuje trošku zesílit, nabrat fyzičku a také si zvyknout na zámořský hokej," dodal Sivek.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy