Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1996: Česko - Německo

Osmnáctiletý Chytil se vrací z farmy k Rangers. Myslím, že jsem svoji hru zlepšil, věří

Na začátku ročníku se nečekaně prosadil do sestavy New York Rangers, kde odehrál dva duely. Český útočník Filip Chytil nyní dostane šanci sbírku startů rozšířit. Klub z Manhattanu povolal osmnáctiletého odchovance Zlína z farmy z Hartfordu z nižší AHL. 

Filip Chytil
zdroj: ČTK/AP autor: Adam Hunger

Na farmě v AHL sehrál Chytil 45 zápasů a připsal si 31 bodů za 11 branek a 20 asistencí. "Myslím, že jsem zlepšil svou hru. Všechno je tu jiné než v Evropě, musel jsem si zvyknout na zámořský styl. Jsem rád, že to netrvalo moc dlouho. Celá sezona je pro mě dobrá, učím se v každém zápase a to je pro mě nejdůležitější," řekl Chytil, který byl draftován loni jako jednadvacátý.

V minulé sezoně debutoval rodák z Kroměříže v extralize v dresu Zlína a v 38 zápasech zaznamenal čtyři góly a stejný počet asistencí. V kempu Rangers upoutal a bodoval v prvních třech přípravných duelech. Celkem si připsal tři body (1+2) ve čtyřech testech.

V NHL debutoval 5. října v úvodním utkání sezony doma s Coloradem (2:4) a stal se nejmladším Čechem v historii, který okusil NHL. Osmnácté narozeniny oslavil 30 dnů před premiérou a předčil obránce Vlastimila Kroupu, který v roce 1993 nastoupil za San Jose v době, kdy mu bylo 18 let a 162 dnů. O dva dny později hrál Chytil ještě v Torontu (5:8), zatím nebodoval.

V zámoří si zvykal na rychlejší hokej. "Je to náročnější než v české extralize, protože tam hraje hodně starších hráčů a není to tam tak rychlé. Je to úplně něco jiného," řekl Chytil a pochvaloval si působení v AHL. "Je to pro mě skvělá zkušenost a získal jsem v Hartfordu sebevědomí. To je pro mou hru nejdůležitější, abych si věřil a předváděl to nejlepší, co umím."

Pochvaloval si i pomoc krajanů při přechodu do Severní Ameriky. "V New Yorku mi pomohl Ondřej Pavelec. Bydlím s Ryanem Groppem a v listopadu přišel Marek Mazanec, který mi taky pomohl. Zlepšil jsem se v angličtině. Pomáhají mi všichni spoluhráči v týmu, trenéři i vedení klubu. Jsem za to všem vděčný," podotkl talentovaný útočník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy