Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Osm nul už je hodně, ví Pöpperle a myslí na Málkův rekord

Praha - Osm nul za 29 zápasů, do nichž nastoupil, již dokázal v probíhajícím extraligovém ročníku nastřádat gólman vedoucí Sparty Tomáš Pöpperle. Zásluhou 14 úspěšných zákroků 'vygumoval' střelce třineckých Ocelářů a přispěl tak k hladké výhře 4:0. Přiznal, že pomalu začíná pomýšlet na rekord Romana Málka, jenž v sezoně 2002/03 ještě v dresu Slavie odchytal v základní části 11 zápasů bez inkasované branky.

Brankář Sparty Tomáš Pöpperle
zdroj: Petr Eret

"Osm nul, to už je hodně. Ale není to jen o gólmanovi, ale o celé hře, co kluci předvádí. Je to vizitka celého týmu," prohlásil Pöpperle v rozhovoru s novináři. "Dával jsem si dnes za cíl hlavně přežít a rozdýchat ty Vánoce, ale nula je dobrá," netajil svou spokojenost z dalšího čistého konta a zároveň přiznal , že po Málkově rekordu pošilhává. "Člověk už se přibližuje a od těch čísel už to není daleko, tak proč to nezkoušet. Kdyby to dopadlo, bylo by to skvělé," přemítal devětadvacetiletý gólman.

Na Třinci, který dlouhodobě nahání obavy svou ofenzivní silou, bylo patrné, že není v dobrém rozpoložení. Dnešní porážkou protáhl šňůru zápasů, v nichž se nepřehoupl přes dvě vstřelené branky, na osm. "My jsme věděli, že jim to moc nešlo, ale po té pauze může být také vše jinak. Dávali jsme si na to pozor. Postupem času ale bylo vidět, že to není ten obvyklý Třinec," všiml si Pöpperle. Pochválil ale zároveň své spoluhráče. "Kluci perfektně bránili, kromě asi dvou nájezdů tam toho soupeř moc neměl a do velkých šancí se moc nedostával."

Zmar Ocelářů potvrdil i samostatný únik Martina Růžičky v době, kdy Sparta vedla pouze jednobrankovým rozdílem. "To byl asi nejošemetnější moment," připustil Pöpperle. Podle útočníka Jana Buchteleho byly klíčovými okamžiky k tomu, aby se duel vyvíjel podle sparťanských not, úvodní gól a následně skvěle ubráněné oslabení ve třech, které trvalo takřka minutu a půl. "To byly zlomové okamžiky. Bylo dobře, že jsme šli do vedení. Inkasovat jako první, třeba by se to vyvíjelo jinak, ale to rychlé vedení nám pomohlo a ubráněná přesilovka nám dodala další síly navíc," pochvaloval si Buchtele.

Právě on se již v páté minutě postaral o první zápis do listiny střelců, ale poté si musela Sparta přes několik velkých šancí počkat na druhý zásah až do 38. minuty, kdy se prosadil kapitán Tomáš Rolinek. "Ten druhý gól nás uklidnil. Bylo tam z naší strany hodně neproměněných šancí, tak bylo dobře, že to tam spadlo," pochvaloval si Buchtele. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy