Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Orli letí zase zpátky. Znojmo po roce míří do mezinárodní rakouské ligy

Návrat na místo činu. Hokejisté Znojma se v příští sezoně vrátí do mezinárodní rakouské ligy, kterou hráli v letech 2011 až 2020. V tomto ročníku působili ve druhé lize, v níž ale stihli kvůli pandemii před přerušením a pak i zrušením sezony sehrát jen pět utkání.

zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Bet-at-home ICE Hockey League (bývalá EBEL) bude mít místo současných 11 nově 14 účastníků.

Vedle Znojma byly do soutěže přijaty také Olimpija Lublaň ze Slovinska a HC Pustertal z Itálie. Teď mají deset dnů na doručení dokumentů nutných k účasti. Potřebný počet hlasů naopak nezískal další z uchazečů rakouský Feldkirch.

"Velký zájem o účast v naší lize nám přinesl vítanou možnost navýšit počet klubů na čtrnáct. Většina majitelů klubů se ke čtrnáctičlenné lize staví pozitivně. Zpět v lize tak můžeme srdečně přivítat klub HC Orli Znojmo. Jsme přesvědčeni, že i v Pustertalu a Lublani jsme našli účastníky s velkým potenciálem. Společně jsme tímto rozhodnutím potvrdili náš závazek mít ligu skutečně mezinárodní," uvedl prezident ligy Jochen Pildner-Steinburg.

Zápas Znojma s Mnichovem
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

V soutěži působí vedle rakouských klubů Klagenfurtu, Vídně, Salcburku, Dornbirnu, Štýrského Hradce, Innsbrucku, Villachu a Lince také italské Bolzano, Bratislava Capitals a maďarský Székesfehérvár.

Znojmo loni svou účast v soutěži přerušilo kvůli ekonomickým dopadům koronavirové pandemie a komplikacím, které mohly zápasy v mezinárodní lize přinést. Klub se jako vlastník licence, díky které v druhé lize do té doby hrály Moravské Budějovice, zařadil do třetí nejvyšší domácí soutěže.

Největším úspěchem Znojma v lize EBEL byla účast ve finále v roce 2016, v němž podlehlo Salcburku. Díky tomu si v ročníku 2016/17 Orli zahráli i Ligu mistrů. Před vstupem do rakouské soutěže hráli dvě sezony první ligu, předtím byli deset let účastníkem extraligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy