Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Oderská Mlýnice Lesy ČR

Omsk lanaří do branky Haška, ten zřejmě uvažuje o návratu

Praha - Funkcionáři hokejového Avangardu Omsk mají prý velký zájem o českého brankáře Dominika Haška. Čtyřiačtyřicetiletý gólman naposledy chytal v minulé sezoně za Detroit a po zisku Stanleyova poháru se rozhodl NHL opustit. Poslední dobou se spekuluje o jeho návratu k hokeji v Evropě, a přestože Hašek ještě své plány neoznámil, má o jeho služby zájem řada klubů.

"Seznam je hodně dlouhý," uvedl dnes Haškův obchodní partner Jiří Ponikelský. Eminentní zájem má prý zejména movitý sibiřský klub s hlavní hvězdou Kontinentální ligy Jaromírem Jágrem. "Omsk po Dominikovi vyloženě pase. Bombarduje ho," uvedl Ponikelský pro deník Sport.

Hašek zatím neohlásil definitivní konec kariéry

Dominik Hašek - hrdina olympijských her v Naganu, který šestkrát převzal cenu pro nejlepšího brankáře NHL a dvakrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem zámořské soutěže, po minulém ročníku oznámil, že v následující sezoně nikde chytat nebude. Definitivní konec kariéry ale neohlásil.

To je zřejmě hlavní důvod, proč se nyní o možném Haškově návratu k hokeji spekuluje. Podle některých zpráv má o slavného pardubického odchovance zájem pražská Sparta i jeho mateřský klub. Zástupci obou celků však tyto informace nepotvrdili.

Chytání Haškovi chybí

Haškův osobní trenér Josef Bruk, jenž působí na Spartě, si dovede představit, že se slavný brankář k vrcholovému sportu vrátí. "Teď hraje rekreačně obránce, ale do branky by šel naplno. Jenom ze srandy chytat neumí," řekl Bruk Blesku.

Podle jeho slov je poznat, že Haškovi chytání chybí. Návrat by navíc podle něj bez potíží zvládl. "Myslím, že by to nebyl problém, on pořád něco dělá. Je stále v pohybu, aktivní. A rok zase není tak velká doba," dodal Bruk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy