Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Olympijská sezona začíná, proti Finsku bude chytat Salák

Pardubice - S Alexandrem Salákem v brance nastoupí čeští hokejisté ve čtvrtečním úvodním utkání Českých her v Pardubicích proti Finsku. Soubojem s výběrem Suomi zahájí svěřenci Aloise Hadamczika sezonu, v které je čekají dva vrcholy v podobě únorové olympiády v Soči a květnového mistrovství světa v Minsku. Utkání sledujte živě od 16:30 na programu ČT sport a našem webu, komentují Robert Záruba a Martin Hosták.

Alexandr Salák
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Je to první zápas v sezoně, kluci ještě nehráli ani v lize. Věřím tomu, že nějakou tu sehranost, která ještě není ze začátku sezony, budou nahrazovat velkou vůlí, pílí a nasazením. V tréninku se to jevilo velmi dobře," řekl novinářům Hadamczik. Národní tým sehraje podle úspěšnosti na obou velkých akcích v ročníku minimálně 29 a maximálně 35 utkání, s Finy ve čtvrtek odstartuje boj o nominaci i snaha vylepšit květnové sedmé místo z mistrovství světa ve Švédsku.

Od prvního tréninku Hadamczik se svými asistenty Josefem Palečkem a Františkem Musilem snaží zaměřit na zlepšení v koncovce. V uplynulém ročníku Euro Hockey Tour totiž nastřílel český tým ve 12 zápasech jen 16 branek, přesto skončil druhý. "Obranná činnost byla dobrá, ale dávali jsme málo gólů. Proto jsme dělali cvičení s tlakem do branky. Je tady Červenka, který góly umí dávat. I další hráči jako Petružálek, Honza Kovář nebo Irgl. Věřím, že se hráči budou prosazovat," navázal Hadamczik.

Do duelu s Finskem nastoupí jeho výběr s šesti obránci a čtyřmi útočnými řadami. Vedle gólmana Jakuba Kováře zůstanou na lavičce obránci Petr Zámorský, Marek Trončinský a útočník Petr Holík. V minulé sezoně měli Češi ve vzájemných zápasech s Finy vyrovnanou bilanci. Porazili je v listopadu v Turku (1:0), prohráli v prosinci v Helsinkách (2:3) i v únoru v Malmö (0:3) a zvítězili v dubnu v Brně (3:2).

"Fini hrají vždycky svůj klasický styl, že hodně nahazují puky, napadají a bruslí. Musíme pomoct bekům dozadu, zbrzdit jejich první hráče, ať mají trošku času na rozehrávku a mohou dát puky dopředu. My naopak půjdeme proti nim v rychlých protiútocích," řekl útočník Zbyněk Irgl, který zařídil v Brně poslední úspěch s Finy vítěznou trefou. V Pardubicích, kam se vrací Euro Hockey Tour po deseti letech, by Češi rádi našli stejně skvělou diváckou podporu podobnou jako v minulých sezonách v Brně.

"Pardubice jsou hokejové město. Samozřejmě srpen není úplně nejvhodnější termín. Ale budu rád, když si fanoušci uvědomí, že nároďák tady není pořád, a přijdou nás povzbudit," prohlásil Hadamczik. Podle Irgla bude návštěva záležet i na počasí. "Přeci jen je to ještě poslední víkend před školou, lidi si chtějí užít léto," řekl Irgl.

Pravděpodobná sestava ČR:

Salák - Barinka, Krajíček, Němec, Čáslava, Nakládal, F. Novák - Irgl, Jan Kovář, Červenka - Petružálek, Vrána, Rolinek - Kašpar, Novotný, Hubáček - I. Rachůnek, Koukal, Vondrka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy