Olomouc srovnala sérii play-off, ostatní favorité vedou 2:0

Praha - Druhý tým základní části první hokejové ligy Olomouc napravil úvodní zaváhání a sérii play-off s Hradcem Králové srovnal vítězstvím 4:1. Ostatní favorité čtvrtfinálových bojů zvýšili svá vedení v sérii na 2:0. Hokejisté Mladé Boleslavi porazili Havlíčkův Brod 4:2, druhý domácí zápas zvládlo také Ústí nad Labem díky výhře 3:2 nad Jihlavou a Třebíč, která zdolala Kadaň 3:1.

Olomoučtí hokejisté
zdroj: HC Olomouc

Olomouc odčinila překvapivou čtvrteční porážku a srovnala stav série s Hradcem na 1:1. Dvougólový náskok si vypracovala díky Bartoňovi a Selingrovi už v úvodní třetině a hned minutu po snížení Čápa ji poslal do vedení 3:1 Diviš. V poslední minutě pečetil výhru 4:1 trefou do prázdné branky Kolouch.

Utkání v Boleslavi se hrálo dnes mnohem disciplinovaněji než ve čtvrtek, kdy sudí jen v první třetině rozdali třináct trestů. I tak to byly právě přesilovky, které utkání rozhodly, protože domácí tým v nich vstřelil všechny branky.

V 5. minutě dal Rytnauer první gól Havlíčkova Brodu v celé sérii, už za šest minut ale vedl po zásazích Nouzy a Pabišky domácí tým. V poslední minutě první části sice vyrovnal Pavlík, ale o osudu utkání definitivně rozhodli Nouza a Pabiška svými druhými trefami už v prostřední části.

Ústí rozhodlo o svém vítězství nad Jihlavou už v úvodní třetině. Ve 23. sekundě zápasu skóroval dorážkou Martin Frolík po akci Roubíka, v 16. minutě zvýšil náskok Severočechů bombou od modré v přesilovce Sklenička. Ve druhé třetině upravil na 3:0 nekrytý Lapšanský.

Ústí nad Labem - Jihlava

Domácí drželi čisté konto do poloviny třetí části, kdy Filip potrestal vyloučení domácího Roda. Zápas ještě zdramatizovala střela jihlavského Hodka na začátku 59. minuty při hře bez brankáře, při pokračující power play se už ale Dukle vyrovnat nepodařilo.

Druhý duel série mezi Třebíčí a Kadaní připomínal ten první a diváci v opatrné první části znovu neviděli ani gól a ani mnoho šancí. Skóre otevřel až ve 33. minutě v početní výhodě ještě ne osmnáctiletý kadaňský Kaše, který uplatnil důraz před Čiliakovou brankou. Třebíč utkání otočila bleskovými zásahy mezi 53. a 55. minutou, kdy nejprve srovnal prudkou střelou Ostřížek a následně Fořt využil přesilovku. Gólem do prázdné branky pojistil výhru Horácké Slavie znovu Ostřížek.

Třebíč - Kadaň 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: 53. a 60. Ostřížek, 55. Fořt - 33. Kaše. Rozhodčí: Úlehla, Horák - Šperl, Jílek. Vyloučení: 7:6, navíc Dolníček do konce utkání - Hafenrichter 10 min. a Trefný do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 2070. Stav série: 2:0.

Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)

Branky: 9. a 24. Nouza, 10. a 34. Pabiška - 5. Rytnauer, 20. Pavlík. Rozhodčí: Wagner, Würtherle - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:1. Diváci: 2520. Stav série: 2:0.

Olomouc - Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 16. Bartoň, 18. Selingr, 25. Diviš, 60. Kolouch - 24. Čáp. Rozhodčí: Hejduk, Pavlovič - Guth, Rittich. Vyloučení: 14:13, navíc Hampl 10 min. - Říha 10 min., Třetina do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1728. Stav série: 1:1.

Ústí nad Labem - Jihlava 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 1. Martin Frolík, 16. Sklenička, 36. Lapšanský - 51. Filip, 59. Hodek. Rozhodčí: R. Čech, Schmejkal - Černý, Reich. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 2587.Stav série: 2:0.