Česko - Rakousko

Olomouc otočila s Mostem, Ústí porazilo Litoměřice, které ztratily šanci na PO

Praha - O vítězi základní části první hokejové ligy i posledním účastníkovi play-off se rozhodne až v posledním kole. Mladá Boleslav dnes zvítězila 4:2 v Havlíčkově Brodě a stále o bod vede před Olomoucí, jež vyhrála 3:2 v Mostě.

Ústí nad Labem - Jihlava

O zbývajícím týmu v play-off se rozhodne mezi Hradcem Králové a Benátkami nad Jizerou, které dělí rovněž jen bod. Oba celky v 51. kole porazily jisté účastníky vyřazovacích bojů: Hradečtí uhájili osmou příčku po výhře 6:3 v Kadani, benátecké hokejisty udržel ve hře výsledek 2:0 v duelu s Jihlavou.

Mladoboleslavští v Kotlině dlouho tápali a měli problémy s aktivní hrou Rebelů. Na konci první části ale domácí udělali hrubku v obraně a soupeř šel do vedení po trefě Koudelky. V úvodu druhého dějství sice srovnal krok Starý, pak ale ze dvou po sobě jdoucích akcí udeřili Nouza a Výborný a bylo prakticky rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani další snížení zásluhou Polodny, v přesilovce potvrdil výhru hostů Hrdel.

Olomouc v Mostu prohrála první třetinu 0:2, těsně po polovině utkání ale bylo vyrovnáno a na začátku třetí části Herman rozhodl o výhře Hanáků. Teoretické naděje na play-off živily Litoměřice, ale v derby s Ústím nad Labem prohrály 3:6 a nakonec by jim ani výhra nestačila. Na úspěchu favorita se podílel dvěma góly Matai.

Základ k výhře Benátek nad Jihlavou položil v první třetině Skořepa svým devatenáctým gólem v sezoně. Ve druhé třetině dal konečnou podobu výsledku Jech. Brankář Blažíček udržel první čisté konto i při trestném střílení Filipa.

Hradec Králové v Kadani využil už ve 45. vteřině přesilovku, ale ještě v první třetině ztratili hosté následné vedení 2:0 a po gólu Tona ve 23. minutě dokonce prohrávali. Chvíli nato ale Moskal vyrovnal a Haluza a v poslední třetině dvěma góly Brož zařídil výhru hostů. Beroun v duelu nejslabších dvou týmů porazil 2:0 Písek, čisté konto si připsal Sedláček. V zápase Šumperk – Třebíč (0:3) byl zase neprůstřelný Čiliak.

51. kolo 1. ligy:

Litoměřice - Ústí nad Labem 3:6 (1:3, 1:2, 1:1) Branky: 10. Kafan, 34. Drábek, 60. Hašek - 8. a 36. Matai, 9. Laš, 12. Lapšanský, 30. Sýkora, 53. Ludvík. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 6:8, navíc Handlovský (Ústí nad Labem) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 1740.

Benátky nad Jizerou - Jihlava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Branky: 8. Skořepa, 32. Jech. Rozhodčí: Fraňo, Škrobák - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 331.

Kadaň - Hradec Králové 3:6 (2:2, 1:2, 0:2) Branky: 15. Schmidt, 16. Jíra, 23. Ton - 52. a 59. Brož, 1. Tvrdík, 11. Berger, 25. Moskal, 29. Haluza. Rozhodčí: Horák - Kreuzer, Zíka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 380.

Beroun - Písek 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) Branky: 11. Hošťálek z trestného střílení, 22. Plichta. Rozhodčí - Jílek, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:5. Bez využití. Diváci: 155.

Šumperk - Třebíč 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) Branky: 31. Dolníček, 43. Čuřík, 55. Čech. Rozhodčí: Schmejkal - Kašík, Klein. Vyloučení: 9:8. Bez využití. Diváci: 980.

Most - Olomouc 2:3 (2:0, 0:2, 0:1) Branky: 5. Heřman, 13. Slavíček - 24. Kolouch, 33. Vodný, 42. Herman. Rozhodčí: Florian - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 265.

Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 2:4 (0:1, 1:2, 1:1) Branky: 25. Starý, 50. Polodna - 20. Koudelka, 32. Nouza, 33. Výborný, 53. Hrdel. Rozhodčí: Přikryl - Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 987.