Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1991: SK Sigma Olomouc - Hamburger SV

Obžaloba proti Růžičkovi je hotová, trenéra viní z dvojnásobné zpronevěry

Praha - Státní zastupitelství dokončilo obžalobu proti Vladimíru Růžičkovi. Viní ho z dvojnásobné zpronevěry, za kterou bývalému kouči národního týmu může hrozit až pět let vězení. Trestní oznámení na Růžičku podal šéf serveru Protikorupcnilinka.cz Jiří Jehlička, Růžička vinu odmítá.

Vladimír Růžička
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Na dotyčného byla vypracována obžaloba pro dvojnásobný trestný čin zpronevěra," potvrdila obvodní státní zástupkyně Václava Nováková. Policie navrhla obžalovat Růžičku koncem dubna, kdy pracovníci oddělení hospodářské kriminality ukončili vyšetřování případu. Policie se původně zabývala podezřením, že Růžička během působení v pražské Slavii chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej. Z podezření z přijetí úplatku se posléze vyvinulo vyšetřování ze zpronevěry.

Aféra kolem Růžičky vypukla před loňským mistrovstvím světa v Praze a Ostravě. V dubnu byla zveřejněna nahrávka, kterou si tajně pořídil Miroslav Palaščák na schůzce s trenérem. Podnikatel podle svých slov zaplatil trenérovi půl milionu korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Podle Růžičky šlo o sponzorský dar, který však nebyl zanesen do účetnictví klubu. Později tuto částku Palaščákovi vrátil.

Růžička později při výslechu na policii uvedl, že ho naopak Palaščák vydíral a chtěl po něm 1,1 milionu korun za to, že ještě jako kouč Slavie zmařil hokejovou kariéru jeho synů, Růžička kvůli tomu podal na Palaščáka trestní oznámení, které však policie odložila. Postupně se přihlásili i další rodiče, po kterých olympijský vítěz z Nagana údajně žádal peníze. Růžička to odmítal s tím, že šlo o takzvané výchovné, které požadují kluby při přestupech hráčů.

Růžička kvůli kauze na začátku června skončil u hokejové reprezentace a národní tým převzal Vladimír Vůjtek. Nyní je Růžička koučem extraligového Chomutova, kde loni podepsal smlouvu na deset let.

Zdroj
ČTK, iDNES

Hlavní zprávy