Následuje
Švédská rallye

Obránce Němec mění v KHL dres, z Mytišči odchází do CSKA

Moskva - Reprezentační bek Ondřej Němec mění v KHL působiště. Po avizovaném odchodu z Atlantu Mytišči, který má finanční problémy, se stal novou posilou slavného CSKA Moskva. Spolu s Němcem by měl stejným směrem přestoupit i švédský útočník Andreas Engqvist, opačným směrem putovala finanční kompenzace.

Ondřej Němec
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Třicetiletý mistr světa z roku 2010 odešel do Atlantu v létě, poté co se do dalšího ročníku KHL nepřihlásil jeho předchozí zaměstnavatel Lev Praha. V mezinárodní soutěži hájil třebíčský rodák ještě v letech 20102012 barvy Severstalu Čerepovec.

Stabilní člen české reprezentace a trojnásobný medailista z MS Němec v této sezoně odehrál za Atlant 37 zápasů a připsal si 13 bodů (3+10). Přesunem do CSKA, kde mu platí smlouva do konce ročníku 2015/16, si po sportovní stránce výrazně polepší  zatímco Mytišči je mimo postupové příčky do play-off, CSKA kraluje celé KHL.

Od poloviny září do půlky října neztratil moskevský tým ani bod ve 13 utkáních za sebou. Během uplynulého víkendu skončila další jeho úspěšná šňůra, kdy opět třináctkrát v řadě zvítězil a ztratil během této série jen čtyři body.

Podobně jako Němec řeší svoji budoucnost rovněž další český hráč ve službách Atlantu Petr Vrána. Devětadvacetiletý forvard, jenž také hrával za Lva Praha, by se měl podle informací ruských médií stát novou akvizicí Kazaně, dalšího předního celku KHL.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy