Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Obránce Kuba si během výluky zahraje za Vítkovice

Ostrava – Velkou posilu získaly hokejové Vítkovice. Od příštího týdne by je měl posílit obránce Filip Kuba. Pětatřicetiletý hráč Ottawy se se svým mateřským klubem dohodl na spolupráci po dobu výluky NHL a po čtvrtečním příletu do Ostravy se dnes zapojil do tréninku mužstva.

Filip Kuba se raduje z branky
zdroj: AP autor: Sean Kilpatrick

"S vedením klubu jsme domluveni. Pokud se situace v Americe nějak nevyvrbí směrem k zahájení NHL, měl bych naskočit už proti Slavii ve středu," uvedl Kuba s tím, že zbývá vyřídit podrobnosti kolem pojistky. "Víceméně je to hotové. Pojistka je vyřízená, jen je ještě potřeba dotáhnout nějaké papírování s klubem," řekl.

Naposledy odehrál Kuba zápas za Vítkovice v sezoně 1995/96. Tým tehdy vedla dvojice Vladimír Stránský, Ladislav Svozil. A právě Svozil se v úterý stal asistentem nového kouče Petera Oremuse. "Krátce po příletu mě zrovna tohle taky napadlo, že trenér Svozil tady byl i při mém odchodu do Ameriky. Ale tak kromě něj znám i některé kluky v kabině, takže se necítím jako v novém prostředí," okomentoval svůj návrat do klubu po šestnácti letech.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy