Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Obránce Barinka odchází z Vítkovic do Jaroslavle

Ostrava - Reprezentační hokejový obránce Michal Barinka opouští Vítkovice a stane se posilou ruského klubu Lokomotiv Jaroslavl, který vede český kouč Vladimír Vůjtek. Informaci dnes přinesl Moravskoslezský deník. Podle vítkovického webu podepsal šestadvacetiletý bek se třetím celkem Kontinentální hokejové ligy smlouvu do konce sezony a po Karlu Rachůnkovi a Josefu Vašíčkovi je třetím českým krajánkem na soupisce Lokomotivu. Úřadující mistr světa z Německa se s ruským klubem bleskurychle dohodl jen pár hodin poté, co obdržel nabídku. V Barinkově přestupu má nepochybně prsty i trenér Vůjtek, který měl urostlého beka před svým odchodem do Jaroslavle ve Vítkovicích pravidelně na očích.

"Michal podával výborné výkony na poslední akci národního týmu v Rusku, což asi rozhodlo. Ve smlouvě ve Vítkovicích má zakotvenou klauzuli, že v případě zájmu může do konce ledna odejít do zahraničí. Součástí smlouvy je i pevně daná částka, kterou musí zájemce zaplatit," řekl Deníku prezident ostravského klubu František Černík.

Vedoucí tým extraligy ztrácí v Barinkovi stabilního člena elitní pětky. Šestadvacetiletý rodák z Vyškova v letošní sezoně nasbíral čtyři góly a osm asistencí. Podle Černíka ještě není jisté, jak se klub k Barinkově nenadálému odchodu postaví. "Máme hráče na hostování, nevylučuji ani to, že se pokusíme získat náhradu," uvedl Černík.

Barinka s odchodem do Ruska dlouho neváhal. "Bylo to strašně rychlé. Ve středu večer přišla nabídka, my se okamžitě rozhodli, že do toho půjdeme," uvedl Barinka pro vítkovický web. "Už na nároďáku jsem měl možnost dozvědět se i od Pepy Vašíčka, jak to tam vypadá. Všichni to tam chválí. Říkají, že to je dobrá organizace, takže se těším," doplnil Barinka.

Barinka působil v ostravském celku pátou sezonu. Do Vítkovic přišel v sezoně 2006/2007 ze zámoří, kde si zahrál 34 zápasů v NHL za Chicago.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy