BBV po 25 letech

O baráž si s Ústím zahraje Chomutov

Chomutov - Hokejisté Chomutova porazili v rozhodujícím sedmém utkání semifinálové série první ligy 2:0 Olomouc a potřetí za sebou postoupili do finále. O účast v baráži o extraligu budou Piráti stejně jako v předchozích dvou letech bojovat se svým severočeským rivalem z Ústí nad Labem.

Druhý tým základní části Chomutov dovedl do finále nový kouč Jiří Doležal, jenž po pátém duelu nahradil nečekaně odvolaného Václava Sýkoru. Olomouci se povedlo ze stavu 0:3 na zápasy třikrát vyhrát a vyrovnat, obrat však Hanáci nedokonali. Chomutov v rozhodujícím zápase neponechal nic náhodě a soustředěným výkonem zatlačil hosty od začátku do defenzivy.

Termíny finále

17:30 HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov (vzájemné zápasy v této sezoně: 1:3, 3:2 po sam. nájezdech, 4:6, 3:2).

Čtvrtek 29. března - 2. zápas: 17:30 HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov.

Neděle 1. dubna - 3. zápas: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi.

Pondělí 2. dubna - 4. zápas: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi.

Čtvrtek 5. dubna - případný 5. zápas: 17:30 HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov.

Sobota 7. dubna - případný 6. zápas: 17:30 Piráti Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi.

Pondělí 9. dubna - případný 7. zápas: 17:30 HC Slovan Ústečtí Lvi - Piráti Chomutov.

Jeho tlak byl chvílemi až drtivý, ale olomoucké šance držel vynikajícími zásahy brankář Kašík. Toho ale nakonec překonali v 16. minutě Orsava a v 23. minutě v přesilovce kapitán Kraft. Před návštěvou 4712 diváků udržel domácí Řehoř čisté konto a pomohl Pirátům do finále.