Následuje
ODM 2020: Biatlon

Novým trenérem Kladna je Vejvoda

Kladno - Novým hlavním trenérem hokejistů Kladna se stal Otakar Vejvoda starší. Na lavičce předposledního týmu extraligy nahradil devětapadesátiletý kouč Zdeňka Müllera, který je od 31. prosince v nemocnici údajně po mozkové příhodě. Vejvoda se dohodl s týmem Geus Okna na spolupráci do konce této sezony. Nový trenér bude představen mužstvu v úterý. Dnes měl tým volno.

"Vzhledem k tomu, že není při zdravotních potížích trenéra Zdeňka Müllera stále jasno o jeho pokračování na lavičce Kladna, dohodli jsme se před malou chvílí na výpomoci s Otakarem Vejvodou," řekl výkonný ředitel Kladna Milan Volf.

Vejvoda se na lavičku Kladna vrací po deseti letech a obnovená premiéra jej čeká v pátek doma proti Třinci. V neděli na ledě Sparty při porážce 1:3 vedl celek Geus Okna asistent Petr Kasík. Sedmapadesátiletý Müller do doby, než jej zradilo zdraví, vedl Kladno nepřetržitě od začátku sezony 2002/03, kdy převzal tým po sestupu do první ligy.

Hned s ním postoupil do extraligy a na lavičce vytrval až do osudného konce minulého kalendářního roku, přestože v této sezoně i o dva roky dříve nabídl po nevydařeném období rezignaci, ale vedení ji nepřijalo. Déle na lavičce jednoho týmu bez přerušení působí v extralize jen Vladimír Růžička ve Slavii, jenž do této pozice nastoupil v listopadu 2000.


Otakar Vejvoda vedl naposledy v minulé sezoně prvoligový Beroun, předtím strávil tři roky v Asijské lize, kde koučoval korejský celek Anyang Halla. Na post hlavního kouče Kladna se vrací poprvé od prosince 1999, kdy jej nahradil Eduard Novák. Vejvoda předtím tým převzal na konci září 1998 po Zdeňku Šindlerovi. Kladno trénoval otec mistra světa z Vídně Otakara Vejvody mladšího jako hlavní kouč také v sezoně 1992/93. Bývalý kladenský hráč, který s klubem získal pět mistrovských titulů a oblékal v nejvyšší soutěži i dresy Jihlavy a pražské Sparty, má za sebou na trenérské dráze i působení v japonském celku Furukawa Denko v letech 1993-98. V ročníku 2000/01 byl asistentem Václava Sýkory v Litvínově, v první lize působil před Berounem i v Kadani.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy