Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Nová hala Komety i velodrom jsou v Brně blíže. Cílem je MS v roce 2023

Výstavba nové multifunkční haly pro Kometu na výstavišti v místě současného velodromu a vybudování cyklistické haly v Komárově se zase o něco přiblížily. Projekty bude mít na starosti skupina složená ze zástupců města Brna, Favoritu Brno a Komety Brno. Cílem je realizace nejpozději tak, aby moravská metropole mohla kandidovat na spolupořádání hokejového mistrovství světa v roce 2023.

Hokejisté Brna se radují ze zisku titulu
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"S přípravou výstavby nového velodromu jsme začali již před rokem. Jsme ve fázi, která nám dává šanci věřit tomu, že nový velodrom vznikne. Bude to samozřejmě velmi složité. Jednáme s řadou institucí včetně ministerstev. Tím pádem věřím tomu, že může vzniknout i multifunkční hala v místě, kde dnes stojí dosluhující velodrom," uvedl brněnský primátor Petr Vokřál.

Podle něj bude akce koordinována tak, aby nebyly dotčeny tréninkové možnosti cyklistů. "Dohodli jsme se na dalších krocích, jak k tomuto cíli dojdeme. Budeme obě aktivity podporovat i spolufinancovat," konstatoval Vokřál.

Na stávajícím brněnském velodromu, který provozuje Favorit Brno, se v minulosti uskutečnila vedle velkých mezinárodních závodů i dvě mistrovství světa dráhařů (1969 a 1981). Současná 400 metrů dlouhá betonová dráha ale už nevyhovuje požadavkům na pořádání velkých akcí.

"Ve světě se už závody na dráze jezdí pouze na krytých velodromech. V České republice, na Slovensku, v Srbsku nebo Chorvatsku krytý velodrom není. Proto bychom byli velice rádi, aby krytý velodrom byl v Brně," řekl předseda Favoritu Brno Pavel Havránek.

Hokejová hala měla původně stát v lokalitě za Lužánkami, kde město plánuje postavit nový fotbalový stadion v místě toho starého. Město ale nemá dořešené majetkoprávní vztahy s majitelem tamních nemovitostí. Proto už před více než měsícem po zisku mistrovského titulu hokejistů Komety Vokřál uvedl, že hokejová hala se bude stavět na výstavišti.

Majitel Komety Libor Zábranský na schůzce ocenil zájem cyklistů i vedení města úzce spolupracovat na obou projektech. "Setkání považuji za hodně pozitivní. Myslím si, že jak stavba nového velodromu, tak stavba nové multifunkční arény dává smysl. Obě stavby mohou sportovní i kulturní možnosti v Brně posunout na nejvyšší úroveň, kterou může být například možnost ucházet se o spolupořádání mistrovství světa v hokeji," uvedl Zábranský.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články