Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ERA Basketball Nymburk - Basket Brno

Zraněný Eichel může chybět Buffalu až osm týdnů

Buffalo (USA) - Hokejisté Buffala Sabres se budou muset v nejbližší době obejít bez tahouna ofenzivy a jednoho z nejlepších mladých útočníků NHL Jacka Eichela. Devatenáctiletý Američan, který nechyběl ve výběru Severní Ameriky do 23 let na Světovém poháru, si těsně před startem NHL poranil kotník a týmu bude chybět zhruba šest až osm týdnů.

Jack Eichel (vlevo) z Buffala Sabres
zdroj: ČTK/AP autor: Elizabeth Bailey

Délku Eichelovy absence odhadl generální manažer Tim Murray. "U těchto zranění to tak bývá. Myslím, že se někteří kluci dokázali vrátit už po čtyřech týdnech, ale na to nemůžeme spoléhat. Znáte mě, vždycky spíš vidím sklenici z poloviny prázdnou, takže se raději připravíme na horší alternativu, a cokoli lepšího bude bonus," řekl Murray.

Buffalo první utkání v ročníku doma s Montrealem prohrálo 1:4 a každým zápasem bez Eichela se zvyšuje riziko, že Sabres šestým rokem za sebou nepostoupí do play-off. Talentovaného Američana si klub vybral jako celkově druhého na loňském draftu a bronzový medailista z mistrovství světa v Praze byl v minulé sezoně s 24 góly nejlepším střelcem a s 56 body druhým nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy