Zohorna a Vrána skórovali, Hájek si při premiéře za Penguins připsal asistenci

Útočník Radim Zohorna si v prvním přípravném zápase před NHL připsal gól a asistenci, hokejisté Pittsburghu ale podlehli v Detroitu 3:4. Obránce Libor Hájek při premiéře za Penguins asistoval u jedné branky. Jakub Vrána otevřel skóre utkání, v němž nakonec se St. Louis vybojoval vítězství 3:2 nad Columbusem.

Utkání Detroit – Pittsburgh
zdroj: ČTK/AP

První gól zápasu dal i Zohorna, který po akci Hájka a Valtteriho Puustinena zůstal sám mezi kruhy a v sedmé minutě poslal Pittsburgh střelou bez přípravy do vedení. V polovině duelu si dvojice Zohorna, Puustinen opět vzala slovo, tentokrát si role prohodili a finský útočník vyrovnal na 2:2.

Hned po inkasovaném gólu přenechal James Reimer místo v brance Red Wings Janu Bednářovi. Jednadvacetiletý český gólman zlikvidoval 12 střel, obdržel jedinou branku a výrazně pomohl Detroitu k výhře 4:3.

Ani jednou za 17 minut na ledě neinkasoval Jakub Škarek, který za New York Islanders odchytal třetí třetinu zápasu s městskými rivaly Rangers a šesti zásahy pomohl svému týmu alespoň ke snížení na 2:4. Všechny čtyři branky Islanders předtím obdržel Semjon Varlamov. V sestavě Rangers chyběl Filip Chytil, který doléčuje zranění v horní části těla.

Vrána nasměroval St. Louis k výhře nad Columbusem v deváté minutě. Našel odražený puk po vhazování v útočném pásmu a bekhendem vstřelil svou první branku v přípravě.

Dallas jednoznačně zvítězil i ve druhém zápase před sezonou, na výhře 6:1 nad Minnesotou se podílel asistencí Radek Faksa. Téměř 20 minut za poražené odehrál obránce David Špaček, který dostal druhý největší prostor na ledě z celého týmu.

V duelu Buffala s Bostonem odehrál lehce přes 15 minut další vicemistr světa do 20 let útočník Jiří Kulich, který měl pět střeleckých pokusů, ale nebodoval. Buffalo vyhrálo 4:1. Jediným Čechem v sestavě Bruins byl Jakub Lauko. Ve druhé třetině byl dvakrát v rychlém sledu vyloučen, Sabres ale jeho nedisciplinovanost nepotrestali.

Přípravné zápasy před NHL:

New York Rangers – New York Islanders 4:2 (3:1, 1:0, 0:1)

Branky: 1. Kakko, 2. Pitlick, 4. Kreider, 26. Wheeler – 12. Dufour, 53. Durandeau. Jakub Škarek za NY Islanders odchytal 17 minut a 5 sekund, ze šesti střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Buffalo – Boston 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 4. Skinner, 21. Stillman, 53. Biron, 60. Cederqvist – 58. Steen.

Detroit – Pittsburgh 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky: 18. Danielson, 27. Larkin, 32. Seider, 47. Rasmussen – 7. R. Zohorna (Hájek), 31. Puustinen (R. Zohorna), 34. Poulin. Jan Bednář za Detroit odchytal 29 minut a 36 sekund, inkasoval jednu branku z 13 střel a úspěšnost zákroků měl 92,3 procenta.

Carolina – Tampa Bay 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Branky: 6. Halbgewachs, 18. Jones, 37. DeAngelo, 45. Gunler, 48. Bellows – 16. Barré-Boulet, 46. Sheary.

St. Louis – Columbus 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky: 9. Vrána, 16. Ratcliffe, 17. Sundqvist – 14. a 56. Bemström.

Dallas – Minnesota 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)

Bramky: 34. a 56. Dadonov, 22. Pavelski, 27. Robertson, 43. Marchment (Faksa), 54. Seguin – 2. Khaira.

San Jose – Anaheim 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Branky: 28. Eklund, 44. Vlasic – 8. Leason, 9. Zellweger, 13. Agozzino, 60. S. Carrick.