V šachu

Židlický přispěl gólem a asistencí k výhře New Jersey v přípravě

New York - Český hokejový obránce Marek Židlický se v nedělním přípravném zápase na NHL podílel gólem a asistencí na vítězství New Jersey nad Philadelphií 3:1. V dresu Devils nastoupil také Jaromír Jágr, který nebodoval. Bek Tomáš Kaberle ani útočníci Patrik Eliáš s Martinem Havlátem tentokrát za New Jersey nehráli.

Marek Židlický slaví branku s Járomírem Jágrem
zdroj: ČTK/AP autor: Rich Schultz

Výhru Devils zařídil dvěma góly v přesilových hrách Scott Gomez, který se uchází v kempu o smlouvu. Na čtyřiatřicetiletého amerického útočníka, jenž odešel z New Jersey v roce 2007, přitom na začátku domácí premiéry více než deset tisíc diváků bučelo. Po gólech si ale Gomez publikum získal a byl navíc vyhlášen první hvězdou zápasu.

U prvního Gomezova gólu 29 sekund před koncem první třetiny asistoval Židlický, jehož pokus střelec usměrnil za záda Roba Zeppa. Gomez se trefil znovu ve 24. minutě, v polovině závěrečné části sice Flyers snížili díky trefě Roberta Hägga, ale 44 vteřin před koncem pojistil výhru trefou do prázdné branky při power play Židlický. New Jersey oplatilo Philadelphii čtvrteční prohru 0:4.

Jágr nastoupil v přípravě podruhé, opět zkoušel v prvním útoku spolupráci s Mikem Cammallerim a Travisem Zajacem. Bodově se trio neprosadilo, přestože desetkrát vystřelilo na branku. Jágr měl stejně jako Zajac čtyři pokusy. "Ještě stále si na sebe zvykají," řekl trenér Pete DeBoer.

Výsledky přípravných zápasů před NHL:

Edmonton - Chicago 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 15. Bickell, 39. G. Ross, 40. Teräväinen, 52. A. Shaw, 54. Versteeg.

Montreal - Washington 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 59. J. Ward, 60. Laich.

New Jersey - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 20. a 24. Gomez (na první Židlický), 60. Židlický - 50. Hagg.

Toronto - Buffalo 3:2 po nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 31. Kessel, 50. Van Riemsdyk, rozhodující nájezd Peter Holland - 21. Grigorenko, 30. Deslauriers.

Colorado - Calgary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 24. R. O'Reilly - 7. a 25. Ferland.

Anaheim - Los Angeles 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 12. Vatanen, 28. Etem - 12., 39. a 44. J. Carter, 3. Regehr.