VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Zelenáč Zadina vystřelil Detroitu výhru nad Bostonem

Stále ještě osmnáctiletý český útočník Filip Zadina rozhodl o výhře Detroitu na ledě Bostonu 3:2 v prodloužení. Za poražené se v přípravném utkání trefil David Pastrňák. K vítězství Anaheimu 7:4 nad Los Angeles přispěl gólem obránce Andrej Šustr.

Filip Zadina v dresu Detroitu
zdroj: ČTK/ZUMA/Eric Canha

Skóre utkání v Bostonu otevřel ve 23. minutě Pastrňák tečí střely Stevena Kampfera od modré čáry. Bruins vzápětí získali vedení 2:0, ale Red Wings ještě ve druhé třetině vyrovnali. Po 24 sekundách nastavení rozhodl Zadina, který z pravého kruhu proměnil ideální přihrávku Lukea Glendeninga.

Zadina, jehož draftoval Detroit letos celkově na šestém místě, si v pátém startu v přípravě vylepšil bilanci na dvě branky a jednu asistenci. "V prvním zápase to byl samozřejmě rozdíl, protože juniorská liga je jiná," řekl Zadina klubovému webu už po úterní výhře v Chicagu 8:6, kde nebodoval.

"Zlepšuji se každý zápas. Chci v každém hrát. Zvykám si a učím se od spoluhráčů. Je to rychlé, ale je to pro mě dobré, protože chci v této sezoně hrát NHL. Je pro mě skvělé, že hraju tyto přípravné zápasy," doplnil Zadina.

V duelu v Bostonu nastoupilo celkem pět českých hokejistů. Se Zadinou se z výhry radovali obránci Filip Hronek a Libor Šulák a útočník Martin Frk.

Šustr si po první asistenci při pondělní výhře nad Arizonou (4:2) připsal i premiérovou trefu v dresu Anaheimu. Sedmadvacetiletý zadák, který celou dosavadní kariéru v NHL strávil v Tampě Bay a v červenci podepsal jako nechráněný volný hráč s Ducks roční kontrakt, ve 13. minutě střelou od modré čáry zvýšil na 2:0.

Po jedné asistenci si připsali útočníci Martin Kaut z Colorada a Dominik Simon z Pittsburghu. Osmnáctiletý Kaut, jehož Avalanche draftovali letos v prvním kole na 16. pozici, při porážce s Dallasem 1:3 asistoval ve 14. minutě u vedoucí branky Tye Lewise.

Kaut bodoval podruhé za sebou a má na kontě ze tří duelů dvě přihrávky. Odchovanec Žďáru nad Sázavou, jenž se vydal do zámoří z Pardubic, poprvé bodoval při pondělní výhře ve Vegas 5:3.

Simon pomohl k domácímu vítězství Pittsburghu nad Buffalem 5:1. V 37. minutě v přesilové hře asistoval u trefy Dericka Brassarda, který zvýšil na 4:1.

Přípravné zápasy před startem NHL:

Boston - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. Pastrňák, 27. Stempniak - 28. Nyquist, 33. Cholowski, 61. Zadina.

New York Rangers - New York Islanders 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 28. a 42. Zibanejad, 20. Bučněvič - 6. a 35. Pulock, 42. Hickey, 61. Beauvillier.

Pittsburgh - Buffalo 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)
Branky: 18. a 20. Kessel, 28. Letang, 37. Brassard (Simon), 38. Cullen - 27. A. Nylander.

Montreal - Toronto 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 4. Tatar, 27. Gallagher, 42. Schlemko - 19. Kadri, 22. Matthews, 41. Marner, 41. K. Kapanen, 55. Marleau.

Minnesota - Winnipeg 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 5. E. Staal, 35. Pateryn, 47. Zucker, 56. Spurgeon - 18. Nogier, 29. Veselainen, 40. Byfuglien.

Colorado - Dallas 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 14. T. Lewis (M. Kaut) - 21. Hintz, 45. Pitlick, 50. Honka.

Anaheim - Los Angeles 7:4 (2:1, 4:3, 1:0)
Branky: 7. a 41. Henrique, 23. a 37. Comtois, 13. Šustr, 27. Rakell, 33. Silfverberg - 18. A. Wagner, 25. Phaneuf, 26. Etem, 33. T. Pearson.