Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Maximum pro zdraví

Zástupci znesvářených stran nenašli společnou řeč, jednání pokračují

New York – Výluka v NHL pokračuje a dohoda stále není v dohledu. Další pětihodinové jednání absolvovali ve čtvrtek v New Yorku zástupci NHL a hráčské asociace NHLPA, kteří dohadují novou podobu kolektivní smlouvy. K dohodě však opět nedospěli a dál se odmítají vyjadřovat k obsahu rozhovorů. Jednací maraton má pokračovat čtvrtým dnem po sobě. 

Komisionář NHL Gary Bettman opouští jednání
zdroj: ČT24 autor: Isifa/Canadian Press

Hlavním bodem sváru je rozdělení výnosů z NHL, které v minulém ročníku činily 3,3 miliardy dolarů. Majitelé klubů chtějí snížit podíl hráčů z dosavadních 57 procent. NHLPA podle spekulací zámořských médií předložila ve středu návrh, aby v úvodních dvou letech nové kolektivní smlouvy klesl podíl hráčů na 53 procent. Až ve třetím roce by se dělily výnosy poměrem 50:50, jak to chtějí vlastníci klubů zavést už nyní.

"Pořád máme před sebou hodně práce," uvedl komisionář NHL Gary Bettman. "O jednání mluvit nebudu, protože si nemyslím, že by to něčemu prospělo," prohlásil. S výkonným ředitelem hráčských odborů Donaldem Fehrem se snaží uniknout mediální pozornosti a jednají na utajených místech.

Zámořská hokejová liga je už téměř dva měsíce ve výluce a její vedení zrušilo všechny plánované zápasy do konce listopadu plus novoroční utkání pod otevřeným nebem Winter Classic. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy