Archiv D: 5x trenér

Zadina pomohl Detroitu dvěma asistencemi, Hertl zmírnil porážku San Jose

V nahrávače se v sobotním utkání NHL proměnil Filip Zadina. Český útočník připravil dva góly, pomohl Detroitu k vítězství 4:2 nad Carolinou a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V brance poražených dostal opět přednost Petr Mrázek, který na ledě Red Wings před dvěma dny neinkasoval. Tomáš Hertl skóroval i ve druhém duelu v sezoně, ale brankou v poslední minutě jen korigoval prohru San Jose 3:5 v Arizoně.

Filip Zadina v dresu Detroitu
zdroj: AP autor: Paul Sancya, PCS

Detroit - Carolina 4:2

Zadina v obou případech uvolnil spoluhráče pasem od zadního mantinelu. Po jeho přihrávce nejprve otevřel skóre Bobby Ryan a poté, co Hurricanes ve třetí třetině dvakrát vyrovnali, připravil v 58. minutě vítěznou trefu pro Robbyho Fabbriho. U rozhodujícího gólu si připsal asistenci i Filip Hronek.

"Je to skvělý pocit. V prvním utkání jsme neskórovali, takže nahrát na gól, který nás dostal dvě a půl minuty před koncem do vedení, bylo ohromné," těšilo Zadinu, jenž nastupoval ve druhé formaci s Ryanem a vylepšil mu premiéru v barvách Detroitu.

"Hraje v NHL už dlouho a dává hodně gólů, proto se mu snažím předávat puk. Je to bomba, že můžu hrát s takovým borcem," dodal.

Arizona - San Jose 5:3

Tabulku střelců NHL vede šestice hráčů se třemi brankami, mezi něž patří i Hertl. Odchovanec pražské Slavie se minule blýskl dvěma zásahy do sítě Arizony a prosadil se i v odvetě, když uspěl tečí v přesilové hře. Na druhou stranu byl ovšem na ledě i u tří inkasovaných tref a prohrál jedenáct z osmnácti vhazování.

"Buly jsou důležitou součástí zápasu. Hodně je ale prohráváme a potom celý večer honíme puk. Je to určitě naše slabina, musíme to zlepšit," řekl kouč San Jose Bob Boughner, který doufá, že v příštím střetnutí bude mít k dispozici i Radima Šimka. Český obránce nestihl kvůli zranění kolena start ročníku, ale už začal trénovat.

Hlavním hrdinou se stal Phil Kessel, který vstřelil góly na 1:1 a 3:2. U tří branek asistoval Oliver Ekman-Larrson, duel však nedohrál. Kapitán Coyotes krvácel a byl otřesen poté, co ho na mantinel tvrdě dohrál Evander Kane.

NY Rangers - NY Islanders 5:0

Z českých hráčů bodoval v sobotním programu NHL už jen Filip Chytil, přihrávkou přispěl k výhře New York Rangers 5:0 nad Islanders. Na útočné modré čáře vybojoval puk a po kombinace celého útoku přidal Kaapo Kakko čtvrtý gól. Po dvou trefách si připsali Pavel Bučněvič a Artěmij Panarin. Nulu vychytal Alexandar Georgijev, který kryl 23 střel.

Trenér Islanders Barry Trotz řešil před utkáním nečekanou komplikaci. Během rozbruslení se totiž zranil gólman Semjon Varlamov. Schytal ránu Cala Clutterbucka do málo chráněného místa pod maskou a nad levým ramenem v oblasti klíční kosti.

Debut v NHL si tak odbyl Ilja Sorokin. "Vystavili jsme ho těžké situaci. Nebylo to fér k Iljovi ani Varlymu. Hráči musí pochopit, že brankář je téměř nejdůležitější článek týmu. Mají ho rozchytat. Nevím, na co mysleli. To, co se stalo na rozbruslení, se přeneslo i do zápasu," zlobil se Trotz. Varlamov před dvěma dny vychytal proti Rangers čisté konto.

New Jersey - Boston 2:1 po prodloužení

Boston po výhře nad New Jersey na úvod sezony podlehl stejnému soupeři 1:2 v prodloužení. Bruins opět postrádali Davida Pastrňáka, jenž se zotavuje z operace kyčle, navíc jim od druhé třetiny scházel Ondřej Kaše, který odstoupil kvůli zranění v horní části těla.

V obou zápasech ale nechyběl v obraně Bostonu Jakub Zbořil s průměrným časem 19 a půl minuty. Český bek si přitom od draftu v roce 2015 připsal v předchozích sezonách jen dva starty. Zápas rozhodl prvním gólem v NHL Bělorus Jegor Šarangovič.

Calgary - Vancouver 3:0

Dominik Simon odehrál první zápas v dresu Calgary. Přestože ho trenéři zkoušeli v přípravě i s nejlepšími hráči a v předchozích letech nastupoval v Pittsburghu po boku Sidneyho Crosbyho, premiéru strávil ve čtvrté řadě. Odehrál necelých osm minut při výhře 3:0 nad Vancouverem.

Nulou se blýskl Jacob Markström, který dostal přednost před Davidem Rittichem. Švéd chytil 32 střel.

NHL:

New Jersey - Boston 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky:
17. Wood, 65. Šarangovič - 38. Bergeron. Střely na branku: 31:28. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Blackwood (oba New Jersey), 3. Halák (Boston).

Arizona - San Jose 5:3 (2:2, 2:0, 1:1)
Branky:
13. a 26. Kessel, 15. Hayton, 29. Chychrun, 43. Keller - 4. Donato, 16. Meier, 60. Hertl. Střely na branku: 26:34. Diváci: 2384. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Ekman-Larsson, 3. Raanta (všichni Arizona).

NY Rangers - NY Islanders 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 3. a 26. Bučněvič, 14. a 56. Panarin, 36. Kakko (Chytil). Střely na branku: 32:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Bučněvič, 3. Panarin (všichni NY Rangers).

Detroit - Carolina 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky:
41. a 59. D. Larkin, 23. B. Ryan (Zadina), 58. Fabbri (Zadina, Hronek) - 41. Trocheck, 49. A. Svečnikov. Střely na branku: 21:31. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 57:54 minuty, inkasoval tři branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 85 procent. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. D. Larkin, 3. Zadina (všichni Detroit).

Ottawa - Toronto 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky:
11. N. Paul, 52. Stützle - 15. J. Thornton, 22. Marner, 43. Matthews. Střely na branku: 19:40. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Stützle (Ottawa).

Edmonton - Montreal 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 53. Koekkoek - 7. a 28. Petry, 23. a 50. Tatar, 30. Evans. Střely na branku: 35:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Petry, 3. Tatar (všichni Montreal).

Nashville - Columbus 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)
Branky:
10. Grimaldi, 42. F. Forsberg, 51. B. Richardson, 55. Kunin, 56. Sissons - 8. N. Foligno, 46. Texier. Střely na branku: 33:44. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Richardson, 2. Kunin, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Los Angeles - Minnesota 3:4 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky:
17. Vilardi, 28. Lizotte, 31. Athanasiou - 1. Dumba, 48. Eriksson Ek, 60. R. Suter, 65. M. Johansson. Střely na branku: 33:44. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Carter (oba Los Angeles), 3. M. Johansson (Minnesota).

Calgary - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky:
9. Monahan, 37. Dubé, 56. M. Tkachuk. Střely na branku: 35:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Mangiapane, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).

Vegas - Anaheim 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky:
59. W. Karlsson, 61. Pacioretty - 28. Comtois. Střely na branku: 33:22. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. W. Karlsson, 3. Mark Stone (všichni Vegas).