Washington nasbíral jako první 100 bodů a postoupil do play-off

New York - Hráči Washingtonu pokořili díky vítězství nad Tampou Bay jako první tým v této sezoně hranici sta bodů. Výhrou 5:3 nad floridským týmem si navíc již s předstihem zajistili účast v play-off. V dalším ze zápasů bodoval jednou asistencí Martin Hanzal. Jeho Minnesota ale podlehla NY Rangers 2:3.

Hráči Washingtonu
zdroj: ČTK/AP autor: Chris O\'Meara

Tampa Bay - Washington 3:5

Hrdinou Capitals byl T. J. Oshie, když vstřelil hattrick a navrch přidal asistenci. Americký útočník zařídil už v prvních dvanácti minutách hry dvěma góly vedení 2:0, o které ale hosté ještě v úvodní třetině přišli. Palát asistoval u kontaktní trefy, kterou dal po závaru před branou z dorážky Nikita Kučerov.

Capitals si rozhodující trhák vypracovali v úvodu poslední třetiny, v níž se opět dostali do dvoubrankového náskoku. Na snížení odpověděl gólem do prázdné branky při power play Oshie.

"Je to skvělý pocit, jsme tam. Je to jeden z úkolů, který si můžeme ze svého seznamu odškrtnout. Teď je pro nás nejdůležitější, abychom do play-off šli v nejlepší možné formě. O to budeme usilovat, to je náš cíl," prohlásil Oshie. Washington pokořil hranici sta bodů třetím rokem po sobě. Tampa Bay ztrácí na poslední postupovou příčku dva body.

Minnesota - NY Rangers 2:3

Hanzal scházel Minnesotě v předchozích třech utkáních kvůli nemoci a ve třinácté minutě připravil první gól zápasu. Český útočník těžil z dobrého napadání svého spoluhráče Matta Dumby a od zadního mantinelu našel před brankou úplně volného Erika Staala. Rangers se ale postupem času rozehráli a skóre v rozmezí 17. až 38. minuty třemi góly otočili. Wild ještě v závěrečné části snížili, ale čtvrtou prohru v řadě neodvrátili.

"Je potřeba, abychom se vrátili k naší jednoduché hře, se kterou jsme měli v úvodu sezony úspěch. Hráči si musí ve svých hlavách uvědomit, že to fungovalo. A jakmile se to stane, myslím si, že budeme zase na té správné cestě," uvedl kouč Minnesoty Bruce Boudreau, jehož svěřenci vinou posledních výsledků přišli o vedení v Západní konferenci. V čele je vystřídalo Chicago, které bez Michala Kempného a Michala Rozsívala uspělo v Torontu 2:1 v prodloužení.

Naopak Rangers potvrdili, že ne náhodou jsou nejlepším týmem soutěže v utkáních venku. Na hřištích soupeřů vybojovali už 26 výher. Přitom měli v nohou páteční náročný zápas s Floridou, který ztratili v penaltovém rozstřelu, ve své Madison Square Garden tak prohráli pošesté za sebou. "Lidé se diví, proč nám to venku jde, a doma ne. Každý zápas se snažíme hrát stejně, ale určitě se na ledě soupeřů lépe pohybujeme," řekl J. T. Miller.

Arizona - St. Louis 0:3

Radim Vrbata byl v slavnostním předzápasovém ceremoniálu dodatečně odměněn za tisíc odehraných utkání v NHL. Mladoboleslavský rodák dostal za dosažení významného milníku několik dárků jako například stříbrnou hokejku nebo lístky na tenisový turnaj ve Wimbledonu. Další radost v podobě vítězství si ale český útočník neužil, protože se spoluhráči nepřekonal z 31 střel brankáře St. Louis Jakea Allena a Arizona doma prohrála 0:3. V sestavě vítězů chyběl zraněný Dmitrij Jaškin.

Detroit - Colorado 5:1

Do hry nezasáhl ani brankář Mrázek, bez něhož Detroit porazil doma Colorado 5:1. Ještě ve 46. minutě bylo skóre nerozhodné, ale Tomáš Tatar nasměroval Red Wings k výhře dvěma zásahy v rozmezí 96 sekund. Mezi náhradníky vítězů zůstal i Tomáš Nosek, kterého vedení klubu povolalo z farmy v Grand Rapids. Odchovanec Pardubic, který v soutěži debutoval minulou sezonu, stále čeká na první start v tomto ročníku.

Výsledky NHL:

Detroit - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 46. a 47. Tatar, 37. Abdelkader, 53. Larkin, 57. Nyquist - 44. MacKinnon. Střely na branku: 23:24. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Howard, 3. Larkin (všichni Detroit).

NY Islanders - Columbus 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Hamonic, 49. Tavares - 22. Bjorkstrand, 36. Anderson, 62. Atkinson. Střely na branku: 22:38. Diváci: 14 007. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Columbus), 2. Tavares (NY Islanders), 3. Anderson (Columbus).

Toronto - Chicago 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 9. Matthews - 31. Hayden, 65. Hartman. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19 505. Hvězdy zápasu: 1. Hartman, 2. Hayden (oba Chicago), 3. Andersen (Toronto).

Ottawa - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 33. Brassard, 34. Dzingel, 56. Karlsson - 23. Shaw, 47. Danault, 47. Gallagher, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19 531. Hvězdy zápasu: 1. Byron (Montreal), 2. Karlsson, 3. Brassard (oba Ottawa).

Tampa Bay - Washington 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 16. a 59. Kučerov (na první Palát), 17. Killorn - 4., 12. a 60. Oshie, 44. Williams, 46. Carlson. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Bäckström (oba Washington), 3. Kučerov (Tampa Bay).

Carolina - Nashville 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 9. a 35. Skinner, 1. J. Staal, 60. Lindholm - 26. Arvidsson, 59. Forsberg. Střely na branku: 37:29. Diváci: 10 707. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Slavin, 3. J. Staal (všichni Carolina).

Minnesota - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 13. E. Staal (Hanzal), 45. Dumba - 17. Skjei, 28. Lindberg, 38. Vesey. Střely na branku: 27:30. Diváci: 19 337. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Lindberg (oba NY Rangers), 3. E. Staal (Minnesota).

Arizona - St. Louis 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Pietrangelo, 23. Upshall, 59. Perron. Střely na branku: 31:41. Diváci: 15 132. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Pietrangelo (oba St. Louis), 3. Smith (Arizona).

Edmonton - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. McDavid, 56. Letestu. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Talbot, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Granlund (Vancouver).

San Jose - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 20. Couture - 1. Eaves, 34. Silfverberg. Střely na branku: 34:27. Diváci: 17 562. Hvězdy zápasu: 1. Bernier, 2. Silfverberg (oba Anaheim), 3. Couture (San Jose).