Lyžování ČR 2024

Voráček si opět připsal asistenci, stejně jako Hronek a Faksa. Rittich pustil šest gólů

Jakub Voráček se osamostatnil v čele produktivity českých hráčů (1+17). Přihrál totiž v NHL na jeden gól Columbusu při prohře 3:6 v St. Louis. David Rittich pustil ve svém třetím startu sezony šest branek z 35 střel a s Nashvillem podlehl v Coloradu 2:6. Filip Hronek asistoval v prodloužení u gólu Detroitu, který zdolal Buffalo 3:2. Dallas i díky jedné přihrávce Radka Faksy zvítězil 3:2 na ledě Arizony.

Voráček uzavírá se 17 přihrávkami elitní desítku NHL, nejlepší je ale v počtu prvních asistencí (15). Velký přehled a šikovné ruce potvrdil i v St. Louis, když ve 42. minutě našel v přesilové hře bekhendovým pasem v levém kruhu Adama Boqvista a ten snížil na 2:3. Domácí, kteří ve druhé třetině otočili z 0:1 na 3:1, ale kontrovali další třígólovou smrští na 6:2. V dresu vítězů vstřelili po dvou brankách Pavel Bučněvič a Ivan Barbašev.

Aktuálnímu dění v NHL se věnoval Hokej fokus podcast:

Hlavním strůjcem výhry Colorada byl Mikko Rantanen: vstřelil hattrick, a navíc přihrál na gól. Elitní útočník obstaral v přesilových hrách úvodní dvě branky a v 56. minutě zvyšoval z rychlého protiútoku na 5:1. Rittich, jenž v předchozích dvou utkáních inkasoval jen třikrát, byl bezmocný i při dalších gólových akcích. Po povedených souhrách skórovali do odkryté branky Bowen Byram, Valerij Ničuškin a Tyler Jost.

Coloradu sice schází elitní centr Nathan MacKinnon, i bez něj ale má nejvyšší průměr vstřelených branek na zápas a v první třetině přestřílelo Nashville 14:4. "Začali jsme slabě," řekl hostující útočník Mikael Granlund.

"Při hře pět na pět jsme hráli v úvodu dobře, ale v oslabeních jsme si neporadili. To rozhodlo. Jakmile jsme prohrávali 0:2, tak jsme se nemohli dostat ke hře, jakou jsme chtěli předvádět," doplnil.

Detroit měl k výhře blíže už v základní hrací době, pro Buffalo vyrovnal na 2:2 až při hře bez gólmana tečí Jeff Skinner. Prodloužení ale trvalo jen 26 sekund. Hronek přihrál ve vlastním pásmu Dylanu Larkinovi, ten předal puk na pravé straně rozjetému Lucasi Raymondovi.

Nejproduktivnější nováček soutěže rozhodl střelou z mezikruží a připsal si 21. bod sezony (9+12). Útočník vítězů Filip Zadina, který měl v den utkání 22. narozeniny, vyslal čtyři střely, ale nebodoval.

Faksa se do statistik zapsal v 19. minutě u gólu, po němž Dallas vedl 2:1. Českému centrovi sice střela z pravého kruhu nesedla, ale před brankou vytvořila závar a z dorážky se prosadil Jacob Peterson. Arizona i podruhé vyrovnala, nicméně na trefu Jasona Robertsona už nenašla odpověď. V dresu poražených plnil roli náhradního gólmana Karel Vejmelka.

Ve stejně pozici byl i Daniel Vladař, který vychytal při posledních dvou startech za Calgary čisté konto. Český brankář sledoval ze střídačky, jak jeho spoluhráči začali proti Winnipegu dobře a v osmé minutě vedli 2:0. V dalším průběhu už ale střílel branky jen soupeř a vyhrál 4:2. Na obratu se dvěma trefami podílel Kyle Connor.

Florida mohla v sobotu vytvořit nový rekord NHL v počtu domácích výher od startu sezony. Zápis do historie jim ale překazil Seattle. Nováček soutěže zvítězil 4:1 jako první v tomto ročníku na ledě Panthers, jejichž série se zastavila na čísle 11. Domácí paradoxně připravil o rekord i domácí neporazitelnost jejich bývalý brankář Chris Driedger, jehož si v létě nepokryli v rozšiřovacím draftu.

"Necítím žádnou zášť," uvedl Driedger, který byl s 33 zásahy vyhlášen první hvězdou večera. "Bylo velkou výzvou udržet celý zápas koncentraci. Spoustu kluků znám, rád jsem je viděl. V hledišti jsem měl rodinu. Byl to specifický zápas, ale zvládli jsme ho," těšilo ho. Dva góly Seattlu vstřelil Jordan Eberle.

Výsledky:

Florida - Seattle 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 7. Hörnqvist - 3. a 46. Eberle, 11. Donato, 57. Oleksiak. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15 305. Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. Eberle (oba Seattle), 3. Hörnqvist (Florida).

Detroit - Buffalo 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 30. Rowney, 32. P. Suter, 61. Raymond (Hronek) - 26. Cozens, 59. J. Skinner. Střely na branku: 41:28. Diváci: 18 050. Hvězdy zápasu: 1. Raymond (Detroit), 2. Tokarski (Buffalo), 3. P. Suter (Detroit).

Pittsburgh - Montreal 3:6 (0:0, 0:1, 3:5)

Branky: 43. Rodrigues, 58. Carter, 59. Crosby - 59. a 60. J. Anderson, 36. Drouin, 44. Dvorak, 47. Lehkonen, 60. Toffoli. Střely na branku: 50:33. Diváci: 17 985. Hvězdy zápasu: 1. J. Anderson, 2. Allen (oba Montreal), 3. Rodrigues (Pittsburgh).

Vegas - Edmonton 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky: 31. Stephenson, 45. R. Smith - 18. Nugent-Hopkins, 20. Hyman, 27. Puljujärvi. Střely na branku: 38:30. Diváci: 18 381. Hvězdy zápasu: 1. Hyman (Edmonton), 2. Stephenson, 3. Marchessault (oba Vegas).

Los Angeles - Ottawa 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 31. a 60. Grundström, 5. Arvidsson, 34. Kalijev - 20. Del Zotto, 39. C. Brown. Střely na branku: 37:32. Diváci: 15 406. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. Arvidsson, 3. M. Anderson (všichni Los Angeles).

St. Louis - Columbus 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)

Branky: 21. a 51. Bučněvič, 22. a 53. Barbašev, 34. Kyrou, 46. Faulk - 42. a 58. Boqvist (na první Voráček), 13. Jenner. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič, 2. Barbašev, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Arizona - Dallas 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 4. Roussel, 25. Boyd - 1. Hintz, 19. J. Peterson (Faksa), 29. Robertson. Střely na branku: 27:29. Diváci: 10 839. Hvězdy zápasu: 1. Robertson, 2. Hintz (oba Dallas), 3. Boyd (Arizona).

Colorado - Nashville 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 5., 18. a 56. Rantanen, 27. Byram, 47. Ničuškin, 59. Jost - 25. Kunin, 57. Duchene. Střely na branku: 35:28. David Rittich odchytal za Nashville celé utkání, inkasoval šest branek z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 82,9 procenta. Diváci: 17 050. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Makar, 3. Landeskog (všichni Colorado).

Calgary - Winnipeg 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)

Branky: 1. M. Tkachuk, 8. E. Lindholm - 17. a 56. Connor, 25. Stastny, 59. Copp. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17 036. Hvězdy zápasu: 1. Connor (Winnipeg), 2. E. Lindholm (Calgary), 3. Hellebuyck (Winnipeg).