Voráček se vzpamatoval a výrazně přispěl k výhře Flyers nad Carolinou

New York - Nejpovedenější večer v letošní sezoně NHL prožil v úterý Jakub Voráček. V utkání proti Carolině vstřelil gól, na další dva přihrál a výrazně tak přispěl k výhře Flyers 4:3 v prodloužení. Český útočník si připsal teprve druhou branku v sezoně, stejně jako Jiří Tlustý, který se jednou trefou podílel na vítězství New Jersey 2:0 v Buffalu.

Voráček skóroval znovu po třinácti zápasech. Dosud jediný přesný zásah v probíhajícím ročníku zaznamenal v polovině listopadu a shodou okolností rovněž proti Carolině. Tehdy byl jeho gól vítězný, tentokrát se prosadil ve 23. sekundě druhé třetiny, kdy před brankou tečoval střelu krajana Radko Gudase a vyrovnal na 1:1. Šestadvacetiletý rodák z Kladna, jenž obvykle hrává na pravém křídle, nastoupil poprvé netradičně nalevo a jako by to byl pro trápícího se útočníka ten pravý impulz. Ve 37. minutě přistrčil puk ve středním pásmu do jízdy Seanu Couturierovi a ten dostal Letce poprvé v utkání do vedení (3:2).

Za hosty v polovině třetí třetiny srovnal svým třetím gólem večera Jeff Skinner a během pěti dnů zaznamenal už druhý hattrick. Ve druhé minutě prodloužení ale přišla další velká chvíle Voráčka. Při hře tři na tři pláchl do úniku dva na jednoho, skvělou kličkou do bekhendu těsně před brankovištěm oklamal obránce Johna-Michaela Lilese, předložil puk k druhé tyčce Shaynemu Gostisbehereovi a ten zápas rozhodl. Voráček byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, solidní výkon podal v brance i Michael Neuvirth, který si připsal 29 úspěšných zákroků.

"Myslím, že naše lajna odehrála skvělý zápas," radoval se Voráček, jehož trenér Dave Hakstol postavil na levé křídlo vedlo centra Couturiera a Waynea Simmondse. "Ale je to jenom jeden zápas. Zítra zase musíme tvrdě makat a připravit se na čtvrteční zápas s Vancouverem," dodal český útočník. Sám se snažil krotit optimismus z povedeného utkání, kterých od začátku sezony zatím moc neodehrál. Jeho parťáci ale měli jasno: na ledě se proháněl trochu jiný Voráček.

"On vám to nejspíš nepřizná. Bude vám říkat, že nejdůležitější je vítězství a zisk dvou bodů. Ale na jeho tváři byla vidět velká úleva," prozradil Simmonds. Voráčka vynášel do nebes také střelec rozhodující branky Gostisbehere, dvaadvacetiletý nováček, který v 15 zápasech dal šest gólů, z toho tři vítězné v prodloužení. "Ta jeho přihrávka, to bylo něco ohromného. Ne náhodou je jedním z nejlepších hráčů NHL. Když s ním zase někdy ujedu ve dvou na jednoho, určitě budu pokaždé čekat přihrávku k druhé tyčce," rozplýval se Gostisbehere.

Sestřih utkání Philadelphia - Carolina:

Tlustý byl rovněž vyhlášen druhou hvězdou utkání. V Buffalu se trefil ve 45. minutě, kdy se k němu zatoulal puk do prostoru mezi kruhy a on ho bez váhání tvrdou střelou příklepem napálil do sítě. "Brankář asi nečekal, že hned vypálím, takže jsem ho trochu překvapil. Měl jsem štěstí, že se ke mně puk odrazil, ale pak to byla dobrá střela," řekl Tlustý, jenž pojistil výhru 2:0. Sedmadvacetiletý rodák ze Slaného skóroval poprvé od zahajovacího utkání sezony 9. října. Na přelomu listopadu a prosince ale tři týdny chyběl kvůli problémům s ramenem a do sestavy se vrátil teprve minulý týden v pátek.

V brance Ďáblů podal bezchybný výkon Cory Schneider a díky 25 zákrokům vychytal druhé čisté konto v sezoně. Oklepal se tak z víkendového debaklu proti Islanders (0:4), v němž po třetím gólu střídal. "Nikomu z nás se náš nedělní výkon nelíbil. Chtěli jsme dnes ukázat, že se nedáme jen tak snadno porazit," prohlásil Tlustý. "Podali jsme týmový výkon a Cory v první třetině předvedl několik klíčových zákroků, čímž udržel naše šance na vítězství."

Sestřih utkání Buffalo - New Jersey:

Povedený zápas odehrál i obránce Andrej Šustr, který dvěma asistencemi přispěl k výhře Tampy Bay 5:4 v prodloužení na ledě Toronta. Na jeden gól Maple Leafs přihrál další český bek Roman Polák.

Po 26 zápasech skončila bodová série Patricka Kanea. Naprázdno vyšel nejen on, ale i celé Chicago, neboť prohrálo doma s Coloradem 0:3. Kane během své úspěšné šňůry vstřelil 16 gólů, na 24 přihrál a se 46 body dál kraluje bodování NHL, o čtyři body před Tylerem Seguinem, který dvěma góly pomohl Dallasu k výhře 5:1 nad Columbusem.

Sérii šesti porážek ukončili hokejisté San Jose překvapivou výhrou 3:1 v Montrealu. Pouze z hlediště sledoval zápas Tomáš Hertl, jenž se nevešel do sestavy.

Jen v roli diváka byl i Jaromír Jágr, toho však na led nepustila chřipka. Florida i bez svého lídra vyhrála v hale NY Islanders 5:1. Marek Židlický, který v předchozím duelu vstřelil dva góly, přihrál na jediný gól Ostrovanů. Kuriózní gól si připsal v 57. minutě při power play Jonathan Huberdeau. Ujížděl sám na prázdnou branku, zezadu ho přitom zahákoval John Tavares a přestože Huberdeau v pádu odkrytou klec netrefil, rozhodčí mu uznali technický gól.

Sestřih utkání NY Islanders - Florida:

Výsledky NHL:

Buffalo - New Jersey 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Branky: 38. Stempniak, 45. Tlustý. Střely na branku: 25:21. Diváci: 18 297. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Tlustý, 3. Stempniak (všichni New Jersey).

NY Islanders - Florida 1:5 (0:0, 1:3, 0:2) Branky: 33. Nelson (Židlický) - 22. Smith, 28. Barkov, 33. Ekblad, 42. Trocheck, 57. Huberdeau. Střely na branku: 34:16. Diváci: 13 656. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Barkov, 3. Smith (všichni Florida).

NY Rangers - Edmonton 4:2 (1:0, 2:2, 1:0) Branky: 6. Zuccarello, 28. McIlrath, 40. Nash, 60. Fast - 26. Hall, 39. Eberle. Střely na branku: 21:20. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Zuccarello, 3. McIlrath (všichni Rangers).

Philadelphia - Carolina 4:3 v prodl. (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0) Branky: 21. Voráček (Gudas), 25. Schenn, 37. Couturier (Voráček), 62. Gostisbehere (Voráček) - 2., 24. a 50. Skinner. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 32 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,6 procenta. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18 205. Hvězdy zápasu: 1. Skinner (Carolina), 2. Voráček, 3. Schenn (oba Philadelphia).

Toronto - Tampa Bay 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1) Branky: 11. Bozak, 19. Van Riemsdyk, 32. Rielly, 54. Winnik (Polák) - 3. Kučerov, 40. Stralman, 46. Blunden (Šustr), 47. Marchessault (Šustr), 63. Naměstnikov. Střely na branku: 37:27. Hvězdy zápasu: 1. Naměstnikov (Tampa), 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (oba Toronto).

Dallas - Columbus 5:1 (1:0, 3:1, 1:0) Branky: 37. a 37. Seguin, 18. Oduya, 34. Goligoski (Hemský), 42. Janmark - 25. Hartnell. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18 232. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin, 3. Goligoski (všichni Dallas).

Nashville - Calgary 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1) Branky: 6. Hodgson z trest. střílení - 33. Brodie, 62. Russell. Střely na branku: 22:21. Diváci: 15 431. Hvězdy zápasu: 1. Russell (Calgary), 2. Hodgson (Nashville), 3. Brodie (Calgary).

Minnesota - Vancouver 6:2 (2:0, 4:1, 0:1) Branky: 6. Vanek, 13. Zucker, 26. Parise, 29. Koivu, 33. Suter, 37. Scandella - 27. Hansen, 47. D. Sedin. Střely na branku: 41:31. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Vanek, 3. Parise (všichni Minnesota).

Winnipeg - St. Louis 3:4 (1:0, 2:2, 0:2) Branky: 5. Scheifele, 26. Thorburn, 29. Stafford - 21. Brouwer, 39. Steen, 41. Tarasenko, 57. Stastny. Střely na branku: 36:26. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Scheifele (Winnipeg).

Chicago - Colorado 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Branky: 15. Duchene, 22. Redmond, 59. Landeskog. Střely na branku: 29:27. Diváci: 21 473. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Duchene, 3. Landeskog (všichni Colorado).

Montreal - San Jose 1:3 (0:1, 1:2, 0:0) Branky: 38. Weise - 18. Marleau, 21. Pavelski, 30. Zubrus. Střely na branku: 27:18. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Pavelski (oba San Jose), 3. Beaulieu (Montreal).