Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Voráček nejspíš stihne úvodní zápas play-off, už začíná trénovat

Nebyl způsobilý ke hře, ale už je zpátky. Hokejový útočník Jakub Voráček by měl už dnes znovu trénovat s hokejisty Philadelphie a mohl by tak stihnout středeční zápas Flyers v sérii 1. kola play-off s Montrealem. Zámořská média o tom informoval trenér týmu Alain Vigneault.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček
zdroj: ČTK/AP autor: Matt Slocum

Třicetiletý Voráček byl podle oficiálního vyjádření v souladu s nastavenými pravidly po opětovném rozjezdu NHL po koronavirové pauze "nezpůsobilý ke hře". Z blíže neznámých důvodů vynechal poslední duel skupiny o nasazení ve Východní konferenci, v němž Flyers zdolali v noci na neděli Tampu Bay (4:1).

Předtím si Voráček za dva zápasy proti Bostonu a Washingtonu připsal jednu nahrávku. "Dneska půjde bruslit, rozhodneme se ale až před zápasem, zda nastoupí," uvedl Vigneault.

Flyers odehráli všechny duely v rámci skupiny na výbornou, třikrát zvítězili při celkovém skóre 11:3. V Torontu, které je centrálním městem pro Východní konferenci, narazí na úvod samotného play-off na Canadiens, jimž se podařilo přehrát v kvalifikaci Pittsburgh 3:1 na zápasy. Další vyřazovací bitvy už se budou hrát jako obvykle na čtyři vítězství.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy