Následuje
MS 2020 Německo

Toronto už nechce Michálka, hrozí mu odchod na farmu

Toronto - Vedení hokejistů Toronta zařadilo českého útočníka Milana Michálka na listinu volných hráčů. Jestli si jednatřicetiletého účastníka letošního Světového poháru nevezme některý z klubů NHL, poputuje Michálek na farmu. Napodobil by tak svého bratra Zbyňka, obránce Arizony, kterého potkal tento osud před dvěma týdny.

Milan Michálek v dresu Toronta (vpravo)
zdroj: ČTK/AP/Nathan Denette

Milan Michálek přišel do Toronta letos v únoru z Ottawy, kde strávil téměř sedm let. Za Maple Leafs nastoupil ve všech pěti zápasech nového ročníku NHL a zaznamenal gól a přihrávku. Torontu se nedaří a zatím vyhrálo jen jednou. Rodák z Jindřichova Hradce rozehrál čtrnáctou sezonu v NHL, do které vstoupil v roce 2003 v dresu San Jose. Dosud ve slavné soutěži nasbíral včetně play-off 813 zápasů.

Bronzovému medailistovi ze světových šampionátů v letech 2011 a 2012 běží poslední rok z tříleté smlouvy, jež mu v této sezoně zaručuje čtyři miliony dolarů. Z listiny volných hráčů si Toronto naopak stáhlo útočníka Bena Smithe, který dosud patřil Coloradu. Osmadvacetiletý Američan v této sezoně nastoupil za Avalanche ke čtyřem zápasům, v nichž nebodoval.

Místo v kádru mu musel uvolnit právě Michálek. Kouč Mike Babcock si Smithe, který na konci minulé sezony sehrál za Toronto 16 utkání, vybral pro jeho schopnosti na vhazování i při hře v oslabení. Michálek, kterého v sobotním duelu s Chicagem bolestivě zasáhl puk do ruky při blokování střely, dnes s Maple Leafs netrénoval.

Je možné, že skončí na farmě v Toronto Marlies, kde už hrají další zkušení útočníci se zkušenostmi z NHL Colin Greening a Brooks Laich. Michálek se naposledy objevil v AHL v sezoně 2003/04, kdy sehrál sedm duelů za Cleveland Barons na startu kariéry v NHL při působení v San Jose.

"Uvidíme, co se stane. Někdo si ho může vybrat, což by pro něj bylo skvělé. Pokud k tomu nedojde, bude ve stejné situaci jako Greening a Laich. Kdykoliv po nich můžeme sáhnout. A pravděpodobně se tak i stane, pokud to bude dávat smysl. Nic není navždy," řekl Babcock. "Měli jsme dnes příležitost získat z listiny volných hráčů hokejistu, který už tady působil a může u nás vyplnit mezeru. Museli jsme se rychle rozhodnout," dodal Babcock.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy