Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Tahanice o kontrakt zdárně ukončeny. Marner podepsal v Torontu na šest let za 65 milionů dolarů

Už to vypadalo na podobný případ, jakým byl v loňské sezoně další útočník Toronta William Nylander, který se zapojil do zápasů až začátkem prosince. Jeho spoluhráč Mitch Marner se ale nakonec dohodl na nové smlouvě s vedením Maple Leafs se startem tréninkového kempu klubu před nadcházejícím ročníkem. Chráněný volný hráč podepsal na šest let za 65,3 milionu dolarů (přes 1,5 miliardy korun), roční příjem bude tedy činit téměř 11 milionů a je tak třetím nejlépe placeným hráčem týmu.

Mitch Marner v dresu Toronta
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Mike Wulf

Dvaadvacetiletý tahoun ofenzivy Toronta dopředu avizoval, že bez smlouvy do kempu nenastoupí. I proto se vynořily spekulace o jeho budoucnosti v klubu. Po dohodě se netajil velkou spokojeností. "Jsem přesně tam, kde chci být  budu hrát zase před těmi nejlepšími hokejovými fanoušky na světě a s hrdostí budu součástí tradice, která je spojena s Maple Leafs. Brzy se uvidíme," vzkázal Marner na Twitteru.

Za sebou má vynikající sezonu, v níž nevynechal ani jeden z 82 zápasů základní části a stanovil si osobní maxima v gólech (26), asistencích (68) i bodech (94). Byl tak nejproduktivnějším hráčem týmu a také nejlepším nahrávačem. V sedmi zápasech play-off přidal dva góly a dvě nahrávky.

Od svého začátku v NHL má čtyřka draftu z roku 2015 průměr takřka bod na utkání. Odehrál jich dosud v základní části 241 a zaznamenal 224 bodů (67+157). Ve 20 duelech vyřazovacích bojů stihl 17 bodů (5+12).

"Občas to trvá o něco déle než v jiných případech, než dojde k dohodě. Mitch je samozřejmě velmi důležitým hráčem pro náš tým a vedle toho je to také skvělý kluk. Spoléháme na něho, takže jsme ho tady přirozeně chtěli mít co nejdříve zpátky," řekl již dříve další hvězdný útočník Toronta John Tavares, po Austonu Matthewsovi druhý nejlépe vydělávající hráč mužstva.

Marner je prvním ze skupiny několika hvězd, které jsou v pozici chráněných volných hráčů, ale stále se nedohodly s dosavadními zaměstnavateli na smlouvě. Patří mezi ně například útočníci Kyle Connor a Patrik Laine (Winnipeg), Brayden Point (Tampa Bay), Mikko Rantanen (Colorado Avalanche), Brock Boeser (Vancouver) nebo Matthew Tkachuk (Calgary).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy