Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Šulák míří ze Znojma do Detroitu, podepsal dvouletou smlouvu

Detroit - Český hokejový obránce Libor Šulák, který reprezentoval na nedávném světovém šampionátu ve Francii a Německu, si může zahrát NHL. Podepsal dvouletý kontrakt s Detroitem.

Libor Šulák
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Třiadvacetiletý rodák z Pelhřimova si šanci v národním týmu vybojoval v mezinárodní EBEL lize, kde poslední dvě sezony oblékal dres Znojma. Před polovinou dubna se dohodl na smlouvě ve finském Lahti, ale nakonec může jako nedraftovaný hráč zabojovat o místo v nejlepší lize světa.

Šulák si po šampionátu vybíral dokonce ze čtyř konkrétních nabídek ze zámoří, což mu umožňoval status volného hráče pro NHL. Jedním ze zájemců byl údajně i nováček soutěže z Las Vegas.

"NHL je pro Libora obrovská odměna i výzva do budoucna," uvedl pro server hokej.cz sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Svým způsobem ukázal cestu ostatním. Je vidět, že když hráč chce a pracuje na sobě, může se do NHL dostat i z EBEL," podotkl Dočekal.

Je nám líto, video expirovalo.
Šulák se chystá na angažmá v Detroitu

Šulák, který hrál během kariéry kromě jiného také za Chomutov, si v uplynulé sezoně připsal v 58 zápasech včetně play-off 31 bodů za 13 branek a 18 asistencí. Loni si se Znojmem zahrál finále a byl zvolen nejlepším nováčkem EBEL.

Na mistrovství světa dostal nakonec od kouče Josefa Jandače prostor ve dvou zápasech a připsal si jednu gólovou přihrávku. V minulosti reprezentoval i na světových šampionátech hráčů do 18 let a juniorů. "Věděli jsme, že se na Libora jezdí dívat někteří skauti. Hodně mu pomohlo, že se dostal do nominace na mistrovství světa. Na šampionátu si pak zahrál dva zápasy, které zvládl dobře. Poté jsme čekali, že zájem z NHL může být konkrétnější," připustil Dočekal. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy