Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Norsko

Simon bude v NHL pokračovat. Na nové smlouvě se dohodl s Calgary

Po konci v Pittsburghu Penguins čekal na dalšího zájemce, až se ozvalo Calgary. Útočník Dominik Simon se dohodl s Flames na jednoletém kontraktu na 700 tisíc dolarů. Stane se tak spoluhráčem brankáře Davida Ritticha.

Dominik Simon
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Richard Ulreich

Šestadvacetiletý odchovanec Sparty Simon se stal v pátek 9. října při otevření trhu nechráněným volným hráčem. Pár dnů předtím už bylo zřejmé, že o něho Penguins ztratili zájem, když od nich neobdržel kvalifikační nabídku na nový kontrakt v NHL. Pittsburgh to vysvětlil nedostatkem místa pod platovým stropem pro nadcházející sezonu.

"Dominik je jedním z hráčů, kterým bude těžké předložit kvalifikační nabídku, protože má možnost jít k arbitráži. Nevím, kam by tam výše jeho smlouvy vyšplhala. Nemůžeme riskovat, že bychom se dostali přes platový strop," uvedl tehdy pro deník Post-Gazette generální manažer Pittsburghu Jim Rutherford.

Jak si vedli čeští hráči na draftu NHL? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

Simonovi, který nastupoval v útoku i s hvězdným kapitánem Penguins Sidneym Crosbym, skončil dvouletý kontrakt s ročním příjmem 750 tisíc dolarů. V uplynulé sezoně zaznamenal v 64 zápasech 22 bodů za sedm branek a 15 asistencí. Na konci dubna se podrobil operaci ramena a po ní měl naplánován návrat do hry za šest až sedm měsíců.

Celkově má na kontě v NHL 173 utkání a 64 bodů (19+45). Ve 12 utkáních play-off nasbíral čtyři asistence. Pittsburgh jej draftoval v roce 2015 v pátém kole ze 137. pozice. Do Severní Ameriky se vydal Simon hned po draftu z extraligové Plzně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy