Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Athletics Continental Tour Gold 2024

San Jose se musí obejít na pár týdnů bez Hertla, půjde na operaci s kolenem

Tomáš Hertl v nadcházejících kolech za San Jose další body v NHL nepřidá. Český útočník má v plánu operaci levého kolene. Předposlední tým soutěže se tak musí obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče sezony, který ve 48 zápasech nasbíral 15 gólů a 19 asistencí.

Je nám líto, video expirovalo.
Hertl půjde na operaci s kolenem

Hertl se rozhodl, že si nechá vyčistit chrupavku, aby se zbavil bolestí v kolenu, v němž si před čtyřmi lety přetrhl přední zkřížený a vnitřní postranní vaz. Jak dlouho nebude týmu k dispozici, není podle generálního manažera Mikea Griera zatím jasné. "Uvidíme, jak půjde rehabilitace, a později poskytneme o jeho stavu aktuální informace," uvedl Grier v prohlášení.

Hertl chyběl v posledních dvou lednových zápasech San Jose. Před týdnem se ale zúčastnil Utkání hvězd NHL v Torontu. "Vzhledem k povaze zranění Sharks neměli nic proti tomu, aby se Tomáš víkendu All Star zúčastnil, a respektujeme jeho rozhodnutí podrobit se operaci nyní," řekl Grier. San Jose čeká ještě 31 zápasů, základní část NHL skončí 18. dubna.

"Po nedávných rozhovorech s lékaři a naším zdravotnickým personálem bylo jasné, že se zranění nebude zhoršovat a mohl bych s tím hrát dál. Po návratu z Toronta a dalších debatách jsem se rozhodl jít na operaci hned, abych se mohl co nejdříve vrátit a hrát na sto procent," uvedl Hertl, jehož tým prochází v této sezoně přestavbou. Třicetiletý útočník má v klubu osmiletou smlouvu do roku 2030 na 65 milionů dolarů (1,5 miliardy korun).

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články