Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Extra

Prosadí se Reichel do prvního týmu Winnipegu? S Jets se dohodl na dvouleté smlouvě

Kristian Reichel bude v zámoří pokračovat v organizaci Winnipegu Jets. Dvaadvacetiletý útočník podepsal podle serveru capfriendly.com dvouletou smlouvu. Syn olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Roberta Reichla působil v uplynulých dvou sezonách na farmě Jets v Manitobě v nižší AHL.

Kristian Reichel (vlevo) v dresu Winnipegu v přípravném utkání
zdroj: ČTK/AP autor: John Woods

V případě působení v NHL by si Reichel vydělal za dvě sezony celkem 1,475 milionu dolarů, a navíc má na oba ročníky jistý podpisový bonus po 15 tisících dolarů. V případě pokračování na farmě bude mít základní příjem 70 tisíc dolarů ročně. V uplynulé sezoně si připsal v 39 zápasech AHL 17 bodů za 12 branek a pět asistencí.

Celkem za dva roky v AHL zaznamenal v 94 utkáních 27 bodů za 14 gólů a 13 přihrávek. Do Severní Ameriky zamířil z mateřského Litvínova před sezonou 2017/2018 a strávil rok v juniorské WHL v celku Red Deer Rebels. V české nejvyšší soutěži má účastník jednoho mistrovství světa osmnáctek a dvou světových šampionátů dvacítek na kontě 66 utkání a 12 bodů za pět branek a sedm asistencí.

Jeho otec Robert Reichel hrál v NHL za Calgary, New York Islanders, Phoenix a Toronto. S 630 body za 252 branek a 378 asistencí z 830 duelů je třináctým nejproduktivnějším Čechem v historii nejlepší ligy světa. V 70 utkáních play-off přidal bývalý centr 31 bodů za osm gólů a 23 přihrávek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy