Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
47. Rally Bohemia 2020

Přípravy v garáži, pak volno. Zvláštní doba, říká Frolík a doufá v další sezony v NHL

Michael Frolík je ve zvláštní situaci. S koncem pětiletého kontraktu byl vyměněn zkraje roku z Calgary do Buffala. Sabres jsou ale mezi sedmi týmy, kterých se netýká dohrání sezony NHL. Současná koronavirová nejistota je tak výrazně spjata i s budoucností dvaatřicetiletého útočníka. Sám ale věří, že v zámoří ještě nějaké sezony přidá.

Michael Frolík v utkání s Detroitem
zdroj: USA Today Sports autor: Rick Osentoski

"Už teď je ta pauza pěkně dlouhá a nějaké měsíce to asi bude ještě trvat. Tím, že Buffalo nepostoupilo mezi 24 týmů, sezonu nám oficiálně ukončili. Alespoň tak nějak víme, na čem jsme, což je dobře," řekl Frolík.

Sezona kladenského rodáka byla nepovedená po všech stránkách. Přes změnu působiště neožil po stránce produktivity ani v dresu Sabres a za 57 zápasů si připsal jen šest gólů a osm asistencí. Na návrat do Evropy ale zatím nemyslí.

"Vím, že minulá sezona nebyla úplně ideální. Byl jsem vyměněný a ani v Buffalu to nebylo ono. Já bych ale rád chtěl ještě zabojovat někde o místo a pokračovat v NHL," prohlásil.

"Doba je teď hodně zvláštní. Vůbec se neví, kdy a jak se otevře volný trh s hráči. Doufám, že se něco objeví. Pauza bude dlouhá, možná až do ledna. Poslední zápas jsem hrál někdy na konci února. Možnost nějakého hraní v Čechách či jinde v Evropě asi bude, ale ještě uvidíme, jak se situace vyvine," doplnil Frolík.

Michael Frolík
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

K tomu, aby se začalo vyjasňovat o jeho dalším působišti, je pořád daleko. Hlavní starostí je nyní dohrání přerušené sezony. Chybělo jen málo, aby se týkalo i Buffala.

"Neřekl bych přímo, že je to nějak nefér, když NHL zvolila tento formát, ale Buffalo s tím přirozeně nesouhlasilo. Uteklo nám to vlastně o jedno místo a ještě jsme měli zápasy k dobru proti Montrealu, který tam postoupil místo nás," podotkl Frolík.

Za současného stavu je podle něj velmi těžké něco plánovat dopředu. "Snažil jsem se doma v garáži tak nějak udržovat do té doby, než bylo jasné, co bude dál. Když se pak rozhodlo, že má Buffalo konec, tak jsem si začal užívat volna těch několik týdnů, ale pomalu už se budu muset začít připravovat a uvidíme, kam mě to nakonec zavane," prohlásil Frolík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy