Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

PGA Championship už má zase nového lídra. Po třetím kole vede Johnson

Do finálového kola úvodního majoru sezony půjde z prvního místa opět nová tvář. Do čela PGA Championship se dostal po třetím dni americký golfista Dustin Johnson. Bývalá světová jednička má v San Franciscu skóre devět ran pod par.

Je nám líto, video expirovalo.
Do čela PGA Championship se posunul Johnson

Johnson bude útočit na druhý titul z majoru v kariéře. Vítěz US Open z roku 2016 má na hřišti TPC Harding Park náskok jedné rány před dvojicí krajanů Scottiem Schefflerem a Cameronem Champem. O další úder zpět je další trojice včetně Brookse Koepky, který může získat rekordní třetí titul na PGA Championship za sebou.

"Bude důležité trefovat fairwaye, protože je tady nadmíru obtížné hrát přesně do greenu z roughu," uvedl Johnson. Wanamakerovu trofej už měl na dosah v roce 2010, ale kvůli dodatečným dvěma trestným ranám za nedovolené založení hole v pískové překážce tehdy o vítězství přišel.

Vítěz jednadvaceti titulů na PGA Tour věří, že mu k výhře mohou pomoci zkušenosti. "Je jedno, jak budou hrát ostatní, já musím mít pod kontrolou sám sebe a hrát svoji hru. Mám to na dosah, což pro mě není nic nového."

Koepka se drží čela, naopak Woods už je prakticky ze hry

Na zkušenosti sází i dvojnásobný šampion Koepka, který měl ve třetím kole problémy, zahrál ke konci tři bogey za sebou, ale udržel se ve hře. "Cítím se dobře, čelo není daleko. Už jsem něco vyhrál a moc takových nás tam není."

Koepka měl na mysli, že z hráčů, kteří mají po třech kolech stejný výsledek jako on nebo lepší, vyhrál major už jen Johnson. Na druhou stranu ale má v zádech Angličana Justina Rose nebo Australana Jasona Daye. Nebezpečný bude i ve formě hrající Američan Bryson DeChambeau.

Po druhém kole vedoucí Číňan Li Chao-tchung se držel v čele do dvanácté jamky třetího kola, na které udělal double bogey. Poté přidal další dvě bogey a propadl se na dělené 13. místo se ztrátou čtyř ran na Johnsona.

Ze hry o titul je Tiger Woods. Patnáctinásobný vítěz turnajů major zahrál druhý den za sebou nad par, celkově má skóre +2 a figuruje až na děleném 59. místě.

PGA Championship, golfový turnaj kategorie major v San Franciscu (dotace 11 milionu dolarů, par 70) - po 3. kole:

1. D. Johnson 201 (69+67+65), 2. Champ 202 (71+64+67) a Scheffler 202 (66+71+65), 4. Koepka 203 (66+68+69), Morikawa (všichni USA) 203 (69+69+65) a Casey (Angl.) 203 (68+67+68).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy