Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Pastrňák zaskočil oslavou. On je podobný LeBronovi. Může si dělat, co chce, řekl Marchand

Divoké oslavy se v NHL moc nenosí a hráči jsou za ně občas i kritizování. Davida Pastrňáka to však nijak netrápilo během tradičního Winter Classic, kdy svůj 24. gól v sezoně oslavil hodně netradičně a zaskočil i některé spoluhráče. Český útočník Bostonu si před zraky 76 126 diváků navíc připsal ještě asistenci a při výhře 4:2 nad Chicagem se stal největší hvězdou.

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Bostonu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Nam Y. Huh

Pastrňák vyrovnal ve 13. minutě v přesilové hře na 1:1. Následně začal střídavě podupávat nohama a mávat rukama.

"Trochu mě to zaskočilo. Nikdy předtím to neudělal. Když se vám podaří skórovat v takovém utkání, můžete si dělat, co chcete. Pasta a LeBron si jsou velmi podobní," prohlásil z legrace Pastrňákův spoluhráč Brad Marchand, který trefou do prázdné branky zpečetil konečný výsledek. Za Bruins si připsal nahrávku i David Krejčí, v dresu poražených Blackhawks zase David Kämpf.

Jedinečnost venkovního utkání popsal útočník Bostonu Patrice Bergeron. "Je to sice pořád základní část, ale když nastoupíte před 76 tisíci diváky v přímém přenosu na celostátní televizi, má to úplně jiný význam," uvedl třiatřicetiletý Kanaďan, jenž si z duelu odnesl stejnou bodovou bilanci jako Pastrňák.

Více diváků se na zápas NHL sešlo pouze 1. ledna 2014, kdy souboj mezi Detroitem a Torontem na Michigan Stadium zhlédlo 105 491 diváků.

Podle bostonského brankáře Tuukky Raska se Winter Classic nesmazatelně zapsalo do paměti hráčů. "Tohle jsou chvíle, za které budete rádi a které si budete chovat v srdci, až skončíte s kariérou a ohlédnete se," prohlásil Fin, který k triumfu Bruins přispěl 36 zákroky.

"Jakmile diváci začali zpívat hymnu, přeběhl nám mráz po zádech. Bylo úžasné podívat se kolem sebe a vychutnat si to, protože nikdo z nás neví, jestli si takové utkání ještě někdy zahrajeme," poznamenal autor vítězné trefy Sean Kuraly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy