MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Pastrňák třemi body dotáhl Bruins k výhře nad Nashvillem

Gólem a dvěma asistencemi se podílel David Pastrňák na vítězství hokejistů Bostonu 5:2 nad Nashvillem. Nejproduktivnější Čech v zámořské soutěži si všechny tři body připsal v poslední třetině, do které vstoupily týmy za stavu 1:1. V 55. minutě český útočník zvýšil 23. gólem v sezoně už na 4:2.

David Pastrňák v duelu s Nashvillem
zdroj: ČTK/AP/Michael Dwyer

Pastrňák byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, přednost před ním dostali spoluhráči, jimž před vlastním střeleckým úspěchem přihrál v přesilových hrách na góly. Druhý muž zápasu Brad Marchand měl stejnou bilanci jako Pastrňák, hlavní postavou byl Patrice Bergeron, který při návratu do sestavy po zranění a 16 zápasech dal dva góly a na jeden přihrál. Druhou trefou v utkání na začátku třetí třetiny po Pastrňákově asistenci zakulatil třiatřicetiletý centr počet branek v NHL na 300.

Třetí tým Západní konferece Nashville prohrál počtvrté za sebou, Bruins naopak potřetí v řadě triumfovali.

Jakub Voráček zaznamenal asistenci, ale Philadelphia prohrála na domácím ledě 3:4 s Columbusem.

Pastrňákova další tříbodová show

Výsledky NHL

Boston - Nashville 5:2 (1:0, 0:1, 4:1)
Branky: 16. a 42. Bergeron (na druhou Pastrňák), 52. Marchand (Pastrňák), 55. Pastrňák, 59. Kuraly - 14. Johansen, 50. Turris. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Pastrňák (všichni Boston).

Philadelphia - Columbus 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 20. Couturier, 28. Varone, 59. Van Riemsdyk (Voráček) - 30. a 34. Atinson, 16. Werenski, 40. Panarin. Střely na branku: 37:19. Diváci: 19.311. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Panarin, 3. Bobrovskij (všichi Columbus).

Detroit - Florida 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 30. Vanek - 4. Hoffman, 18. Dadonov. Střely na branku: 34:23. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Huberdeau, 3. Dadonov (všichni Florida).